Na pohřeb Simoncelliho přišlo přes 10 tisíc lidí

Téma:

Přes deset tisíc fanoušků se rozloučilo v italském Corianu s motocyklovým závodníkem Marcem Simoncellim, který tragicky zahynul při Velké ceně Malajsie.

Tisíce lidí zaplnily ulice italského města Coriano, aby daly poslední sbohem motocyklovému závodníkovi Markovi Simoncellimu, který tragicky zahynul během víkendové Velké ceny Malajsie MotoGP.
 

Pohřeb čtyřiadvacetiletého Simoncelliho se uskutečnil v kostele Santa Maria Assunta v jeho rodném městě. Pohřební vůz zastavil před branami kostela krátce před 15. hodinou, Simoncelliho rakev provázely dva motocykly - na prvním z nich získal v roce 2008 titul ve třídě do 250 kubických centimetrů a s druhým závodil v této sezoně MotoGP.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

V závěru smutečního ceremoniálu pak sedminásobný mistr světa MotoGP a Simoncelliho blízký přítel Valentino Rossi odjel na stroji zesnulého kamaráda. Simoncelliho pohřeb promítaly přímým přenosem velkoplošné obrazovky před kostelem a na závodním okruhu v Misanu. Pozadu nezůstaly ani četné italské televizní stanice.
 

VIDEO: Simoncelli zemřel po brutální nehodě ve VC Malajsie

Již ve středu měli lidé možnost se s motocyklistou rozloučit během světské tryzny, kdy bylo Simoncelliho tělo vystaveno v Městském muzeu v Corianu. Původně měl smuteční obřad probíhat do 22 hodin, ale pro velký zájem veřejnosti byl prodloužen do 2.30. Ráno se pak brány muzea otevřely znovu, aby i zbývající fanoušci mohli Simoncellimu vzdát hold.
 

Mezi smutečními hosty nechyběly velké postavy italského sportu, jako bývalý basketbalista Walter Magnifico nebo Simoncelliho blízký přítel Marco Melandri, rovněž motocyklový závodník.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   10:35

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   12:20

   Basketbal: Ondřej Balvín - Český obr

   12:35

   Fotbal: Sereď - Ružomberok

   14:15

   Hokej: Sportovní originály - Tomáš Hertl

 • Nova Sport 2

  • Parkurová Global Champions - Berlín

   09:00 09:50
   09:50

   Fotbal: Sereď - Ružomberok

   11:35

   Paddleboards - History, Legacy and Best Moments

   12:00

   Whitewater Polar Circle

   12:30

   ATP Tour 250: Generali Open

   14:10

   Magazín NBA Action (32)

Celý program