Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 21.9. 2009 09:13

Závodník Šembera ochrnul po nehodě

Témata:

V Brně se v sobotu vážně zranil pravidelný účastník MS silničních motocyklů v kubatuře do 125 ccm Lukáš Šembera.

Při čtení této zprávy mrazí v zádech. Nadějný závodník Lukáš Šembera, kterému je teprve 16 let, těžce havaroval v brněnském supermotovém závodě "Olympia Night."


Při nehodě v doplňkovém závodě pitbiků došlo k rozdrcení 5. a 6. obratle mladého jezdce a navíc k poranění jeho míchy. Podle našich informací je momentálně talentovaný mladík, jenž závodí ve stopětadvacítkách, ochrnutý od hrudi dolů.


Při pádu narazil dle slov jeho otce hlavou do obrubníku, který nebyl dostatečně chráněn balíky slámy. Poté byl Lukáš okamžitě převezen do brněnské úrazové nemocnice a zde také čtyři hodiny operován. Momentálně je stále v Úrazové nemocnici v Brně, kde nyní leží na jednotce intenzivní péče.


"Šembera po havárii utrpěl poměrně vážné zranění páteře. Rodina si zatím nepřeje podávat žádné bližší informace. Zatím se nedá předjímat vážnost a rozsah zranění," potvrdil tiskový pracovník pořádající agentury Forsage Ámos Krejčí.


Lukáš Šembera poprvé pronikl mezi motocyklovou elitu loni v Brně, kde na Masarykově okruhu skončil 17. Letos má v kubatuře 125 ccm odjeto 11 závodů, z nichž dokončil děvět. Zatím nikdy nedosáhl na bodované umístění, jeho nejlepším výsledkem tak zůstává 17. místo z Brna, které v letošní sezoně zopakoval ve slavném Donington Parku.

TN.cz