MISTROVSTVÍ SVĚTA SUPERBIKŮ

Motocyklista Smrž vyhrál kvalifikaci na Velkou cenu USA

Motocyklista Jakub Smrž vyhrál kvalifikaci na okruhu Miller Motorsports Park nedaleko Salt Lake City a podruhé v kariéře odstartuje do závodů MS superbiků z nejvýhodnější pozice. Před dnešní Velkou cenou USA za sebou nechal i úřadujícího šampiona Carlose Checu ze Španělska.

Smrž najel se strojem Ducati na Checu startujícím se stejnou značkou 0,184 sekundy, třetí Brit Tom Sykes zaostal za nejlepším časem českého závodníka o 0,436 sekundy.

Devětadvacetiletý rodák z Českých Budějovic vyhrál superpole podruhé v kariéře. Premiérově startoval z první pozice v italském Misanu v roce 2009. V USA by chtěl využít povedené kvalifikace k prvnímu vítězství v šampionátu superbiků.

"Jsem opravdu rád, že vyhrál superpole po dobrém výkonu v celém předzávodním programu. Jsem připravený bojovat o vítězství. Motorka je perfektní," neskrýval Smrž radost.

Člen formace Liberty Racing Team Effenbert má doposud na kontě 141 startů v MS superbiků, čtyřikrát stál na stupních vítězů. Na okruhu Miller Motorsports Park se mu dařilo už vloni, když si vyjel druhé místo.

První ze dvou závodů Velké ceny USA se pojede v pondělí od 20 hodin středoevropského času.

Kvalifikace na 6. závod mistrovství světa superbiků (USA, Salt Lake City):

1. SMRŽ (ČR/Ducati)1:47,626, 2. Checa (Šp./Ducati) +0,184, 3. Sykes (Brit./Kawasaki) +0,436, 4. Giugliano (It./Ducati) +0,594, 5. Rea (Brit./Honda) +0,937, 6. Guintoli (Fr./Ducati) +0,942