Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Motocyklista Abraham už opustil nemocnici

Témata:

Karel Abraham je po havárii v první zatáčce Velké ceny Aragonie zcela v pořádku.

 

Český motocyklista Karel Abraham, který havaroval v úvodu nedělní Velké ceny Aragonie MotoGP a zůstal v z noci na pondělí v péči lékařů, už opustil nemocnici. Pro agenturu Mediafax to uvedl v pondělí závodníkův otec Karel Abraham starší.

 

Abraham spadl v prvním kole nedělního závodu, zřejmě po kontaktu s jinými jezdci. Do závodu vystartoval z osmého místa po kvalifikaci, ale brzy havaroval. Při pádu udeřil hlavou o zem, ztratil štít helmy a poté jej do hlavy udeřil letící motocykl. Z místa pádu odešel Abraham s pomocí záchranářů, kteří jej odvezli do nemocnice v blízkém Alcaňizu, kde absolvoval CT vyšetření hlavy.

 

 

"Start, který je obvykle mým slabým místem, mi vyšel perfektně. Co se stalo těsně před pádem, vůbec nedokážu říct, bylo to strašně rychlé. Naštěstí nemám nic zlomeného a skončilo to jen otřesem mozku," uvedl Karel Abraham mladší. V pondělí český závodník nemocnici opustil. "Už jedeme domů. V úterý Karla ještě čeká magnetická rezonance, ale doufáme, že je v pořádku," sdělil Karel Abraham starší.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

V nejbližší době čeká českého jezdce pauza. "Na motorku sedne Karel až v Japonsku, v přípravě na tamní Velkou cenu. Teď si asi vyzkouší motokros," plánuje otec závodníka. Po nedělním pádu je tak už ve stáji Cardion AB Motoracing lepší nálada. "Asi má tuhý kořínek," usmál se otec.

 

Abrahamovi patří průběžné 14. místo ve třídě MotoGP. Před českého závodníka se dostal druhý nováček v královské kubatuře Cal Crutchlow. "Jsem rád, že jsem z toho vyšel bez větších následků, ale je strašná škoda, že to takto dopadlo. Zajel jsem jeden z nejlepších letošních výsledků v kvalifikaci, skvěle jsem odstartoval. Teď to musím hodit za hlavu a soustředit se na další závod," konstatoval brněnský rodák.

 

tn.cz / Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:00 13:05

   Polední Sportovní noviny

   13:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto3)

   14:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto2)

   15:00

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto GP)

   16:15

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Valencie

   16:30

   MS v kuželkách 2019

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:50

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   14:50

   UFC Connected (3)

   15:15

   UFC Connected (4)

   15:45

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   16:10

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   16:35

   Rychlá kola (6)

Celý Program