Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 19.9. 2011 14:54

Motocyklista Abraham už opustil nemocnici

Témata:

Karel Abraham je po havárii v první zatáčce Velké ceny Aragonie zcela v pořádku.

 

Český motocyklista Karel Abraham, který havaroval v úvodu nedělní Velké ceny Aragonie MotoGP a zůstal v z noci na pondělí v péči lékařů, už opustil nemocnici. Pro agenturu Mediafax to uvedl v pondělí závodníkův otec Karel Abraham starší.

 

Abraham spadl v prvním kole nedělního závodu, zřejmě po kontaktu s jinými jezdci. Do závodu vystartoval z osmého místa po kvalifikaci, ale brzy havaroval. Při pádu udeřil hlavou o zem, ztratil štít helmy a poté jej do hlavy udeřil letící motocykl. Z místa pádu odešel Abraham s pomocí záchranářů, kteří jej odvezli do nemocnice v blízkém Alcaňizu, kde absolvoval CT vyšetření hlavy.

 

 

"Start, který je obvykle mým slabým místem, mi vyšel perfektně. Co se stalo těsně před pádem, vůbec nedokážu říct, bylo to strašně rychlé. Naštěstí nemám nic zlomeného a skončilo to jen otřesem mozku," uvedl Karel Abraham mladší. V pondělí český závodník nemocnici opustil. "Už jedeme domů. V úterý Karla ještě čeká magnetická rezonance, ale doufáme, že je v pořádku," sdělil Karel Abraham starší.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

V nejbližší době čeká českého jezdce pauza. "Na motorku sedne Karel až v Japonsku, v přípravě na tamní Velkou cenu. Teď si asi vyzkouší motokros," plánuje otec závodníka. Po nedělním pádu je tak už ve stáji Cardion AB Motoracing lepší nálada. "Asi má tuhý kořínek," usmál se otec.

 

Abrahamovi patří průběžné 14. místo ve třídě MotoGP. Před českého závodníka se dostal druhý nováček v královské kubatuře Cal Crutchlow. "Jsem rád, že jsem z toho vyšel bez větších následků, ale je strašná škoda, že to takto dopadlo. Zajel jsem jeden z nejlepších letošních výsledků v kvalifikaci, skvěle jsem odstartoval. Teď to musím hodit za hlavu a soustředit se na další závod," konstatoval brněnský rodák.

 

tn.cz / Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: Vegas Golden Knights - San Jose Sharks

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

   12:35

   Off-road Maraton (1)

   13:00

   NHL: Toronto Maple Leafs - Boston Bruins

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Fotbal: Toulouse FC - Lille OSC

   10:40

   Czech rally 2019 (1)

   11:05

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

   11:15

   Fotbal: Stade Reims - AS Saint - Étienne

   13:00

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

   15:00

   NHL: Nashville Predators - Dallas Stars

Celý Program