Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 17. 8. 2013
OŠKLIVÝ KARAMBOL

Motocyklista Abraham měl těžkou havárii. Z trati musel na nosítkách

Karel Abraham
Zdroj: Getty Images
Témata:

Těžkým pádem skončil pro motocyklistu Karla Abrahama první trénink MotoGP na víkendovou Velkou cenou v Indianapolisu. Český jezdec opustil trať na nosítkách. .

Abraham vyvázl z karambolu vyvázl se silně pohmožděnou nohou a levým ramenen, ale žádné vážnější zranění podle lékařů neutrpěl. I proto nastoupil k tréninku, v němž obsadil celkově 22. místo hned za druhým českým zástupcem v MotoGP Lukášem Peškem.
 

"To ráno bylo fakt hodně špatný, ale na to, jak to mohlo dopadnout, to dopadlo dobře. Mám naražené rameno a obraženou patu, ale důležité je, že nic není zlomeného. Jestli jsou nějak poraněné svaly, nebylo teď ještě vidět. Doufám, že to bude v pohodě," uvedl v tiskové zprávě Abraham, kterého za týden čeká domácí Grand Prix v Brně. "Teď je mi samozřejmě mizerně, ale doufám, že do rána se dokážu dát dohromady."
 

Příčinu nehody nezná. "Na výjezdu ze zatáčky motorka jakoby na setinu vteřiny vynechala a jak se znovu rozběhla, tak už nešlo reagovat. Probírali jsme to s mechaniky, jedna z možností je, že jsem si omylem zmáčknul řadičku, ale nakonec jsme to v podstatě vyloučili. Počítám s tím, že to bude další víkend, který odjezdím s injekcemi proti bolesti, ale udělám všechno pro to, abych to zvládl," konstatoval Abraham.
 

Nejlépe se na okruhu v Indianě dařilo lídrovi pořadí mistrovství světa Marcu Márquezovi ze Španělska, který za sebou nechal druhého krajana Daniho Pedrosu o osm setin. I kategorii Moto3 ovládl Španěl. Vyhrál Maverick Viňales, který je druhý v průběžném pořadí, zato vedoucí jezdec seriálu Luis Salom se musel spokojit se sedmým místem. Jakub Kornfeil si připsal 17. nejlepší čas.

ČTK