Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

ROZHOVOR náročný domácí závod

Hanika ví, že ho v Brně čekají galeje! Bude bolet nejen zadek

Motocyklový jezdec Karel Hanika se v nadcházející Velké ceně České republiky v Brně bude snažit potvrdit, že mu na Masarykově okruhu daří. V předešlých dvou letech zde ovládl závody doprovodného Red Bull Rookies Cupu, letos jej čeká konfrontace se světovou elitou. Poprvé totiž startuje v kategorii Moto3, kde hájí barvy týmu KTM Ajo. Celý rozhovor můžete vidět pod titulkem článku.

Hanika mimo jiné prozradil, že závod v Brně je velmi náročný. Z hlediska sportovního výkonu ho přirovnal ke 100 kilometrům jízdy na kole. "To vás potom bude pekelně bolet zadek, ne," dostal otázku. "No, možná i něco jiného," smál se mladý a talentovaný sympaťák, který se do Brna těší.
 

Daří se mi zde, ale dobře si uvědomuji, že tentokráte to bude něco jiného. Konkurence bude větší," řekl Hanika na dnešní tiskové konferenci v Praze.
 

"Nechci mít ale přehnané ambice. Moto3 je hodně vyrovnaná. Základním cílem je jako vždy umístit se v elitní desítce. Kdyby to nevyšlo, nedalo by se nic dělat. Doufám, že nám bude přát počasí, bude hezky a přijdou diváci, kteří si to tam užijí. Když podám svůj výkon, mohl bych být vepředu," uvedl osmnáctiletý závodník, jemuž patří v průběžném pořadí MS sedmnácté místo.
 

Brněnský rodák se těší na skutečnost, že bude moci těžit ze znalosti okruhu. "Brno je jedna z nejtěžších tratí v šampionátu. Je ale pravda, že z jezdců ve startovním poli bych ho měl znát nejlépe. Jel jsem tam hodně závodů i kol a zatáčky si pamatuju," pousmál se Hanika. Zvýšeného tlaku v domácím prostředí se nebojí. "Fanoušci by neměli být nevýhoda, spíše naopak. Budu chtít co nejlepší výsledek," slíbil.
 

Hanika absolvuje v MS premiérovou sezonu a jeho hlavním cílem je sbírat zkušenosti. I proto byl trochu překvapený, jak mu vyšel začátek. Samozřejmě se ale občas vyskytnou problémy a chyby.
 

"Poslední dva závody před Indianapolis byly ale zase hodně dobré, i když jsem vždy udělal nějakou chybu a upadl. Jezdil jsem ale vepředu, ve vedoucí skupince, kde se to přesýpalo. Pády mě mrzí, ale oba závody mi daly dvakrát tolik, než když jsem jel patnáctý a bojoval s dvěma dalšími jezdci," podotkl Hanika, jehož nově zastupuje agentura Sport Invest.
 

Věří, že když bude pokračovat v nastoleném trendu, brzy se dočká velkého výsledku. "Mohl by přijít už letos. Když ne, tak přijde příští rok. Stále mi oproti ostatním chybí najeté závody. Každý závod, každé kolo mě posouvá vpřed. Závodím s jezdci, kteří jedou třetí pátou sedmou sezonu v mistrovství světa," uvedl Hanika.

ČTK/jpz/ TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:20 18:50

   Rychlá kola (7)

   18:50

   NBA – akce měsíce

   19:00

   World of Freesport Special: Best of Climbing

   19:30

   Cliff Diving World Series - Libanon

   20:45

   RunTour – Liberec

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 17:30 20:05

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   20:05

   World Matchplay Darts 2019

   00:00

   Ambassador’s 2019

   00:10

   Sport Hradec Cup 2019

   00:25

   Fotbal: LA Galaxy - Los Angeles Football Club

   02:10

   UFC Now (17)

Celý Program