Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

ABRAHAM NEDOJEL

Hanika s Kornfeilem obsadili v Katalánsku poslední bodovaná místa

Jakub Kornfeil a Karel Hanika
Zdroj: isifa.com

Čeští motocykloví závodníci Karel Hanika a Jakub Kornfeil obsadili ve Velké ceně Katalánska ve třídě Moto3 poslední dvě bodovaná místa.

Letošní nováček v mistrovství světa silničních motocyklů Hanika byl v Barceloně čtrnáctý, Kornfeil patnáctý. V MotoGP Karel Abraham po pádu nedojel. Závody Moto3 a MotoGP vyhráli bratři Márquezové.
 

Závod královské kategorie nabídl dechberoucí souboj mezi dvěma hondami Španělů Marca Márqueze a Daniho Pedrosy a yamahou Itala Valentina Rossiho. Devítinásobný mistr světa Rossi dlouho vedl, v 18. kole ho však oba Španělé předstihli a rozdali si to o vítězství.
 

V posledním kole si několikrát vyměnili pořadí, až Pedrosa na druhé pozici zavadil o Márquezovo zadní kolo a byl rád, že se udržel na stroji. Mistr světa a lídr šampionátu Márquez si tak dojel pohodlně pro sedmé vítězství v sedmém závodu sezony před Rossim, jenž předstihl rozhozeného Pedrosu.
 

Jednadvacetiletý Márquez se tak stal nejmladším jezdcem historie, jenž vyhrál sedm závodů MS v řadě. Překonal rekord, který držel právě Rossi.
 

Abrahamovi už ve druhém kole v levotočivé zatáčce motorka podklouzla a skončil na zemi. V závodu nepokračoval. "Celé to beru na sebe, udělal jsem chybu a můžu si za to sám. Start byl strašný a já jsem se ještě propadl. Zrovna v okamžiku, kdy jsem začal dojíždět jezdce před sebou, se mi přihodil pád. Uklouzlo mi zadní kolo, do té zatáčky jsem najel příliš rychle. Asi z přemíry snahy. Tentokrát mě to hodně mrzí," uvedl na svém webu Abraham, jemuž se při pádu nic vážného nestalo.
 

Márquez triumfem v MotoGP k nadšení domácích fanoušků napodobil svého mladšího bratra Álexe, jenž si dojel pro suverénní výhru v Moto3. Osmnáctiletý Španěl na hondě startoval poprvé v kariéře z pole position a vyhrál s náskokem více než tří sekund. Šestičlennou skupinu pronásledovatelů přivezl do cíle Ital Enea Bastianini, třetí byl Španěl Efrén Vázquez.
 

Češi zajeli v kvalifikaci časy v druhé desítce a na stejných pozicích se pohybovali v druhé skupině v průběhu celého závodu. Kornfeil dokonce v jedné fázi jezdil mimo bodované pozice, nakonec alespoň jeden bod získal. V cíli od sebe české jezdce dělilo 360 tisícin, za Márquezem zaostali téměř dvacet sekund.
 

"Start do závodu byl dobrý. To však dneska byla první a také poslední dobrá věc. Víkend to nebyl úplně špatný, ale závod to byl letos vůbec nejhorší," řekl Kornfeil, jehož zpomalovaly souboje o pozici v druhé skupině a také problémy při řazení.
 

"Několikrát se stalo, že při odřazování například o tři stupně mně to odřadilo jen o dva. Tím se hodně komplikuje nájezd do zatáčky. To se stalo také v posledním kole. V jedné zatáčce jsem byl dlouhý, ve skupině jsem se dost propadl a už to nestačilo na víc než jen na to patnácté místo," popsal své potíže český jezdec.
 

Průběžné vedení v MS udržel dnes čtvrtý Australan Jack Miller. Kornfeil je desátý, Hanika osmnáctý.
 

Domácího vítěze měla i kategorie Moto2, kde si pro výhru z pole position dojel Esteve Rabat a zvýšil své vedení v průběžném pořadí.

ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:00 18:00

   Mistrovství světa SKIF 2019

   18:00

   Off-road Maraton (4)

   18:20

   Rychlá kola (7)

   18:50

   NBA – akce měsíce

   19:00

   World of Freesport Special: Best of Climbing

   19:30

   Cliff Diving World Series - Libanon

 • Nova Sport 2

  • 17:30 20:05

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   20:05

   World Matchplay Darts 2019

   00:00

   Ambassador’s 2019

   00:10

   Sport Hradec Cup 2019

   00:25

   Fotbal: LA Galaxy - Los Angeles Football Club

   02:10

   UFC Now (17)

Celý Program