Publikováno 14. 8. 2011

Grand Prix České republiky JE TU! Abrahama čeká STÍHACÍ JÍZDA

Fanoušci silničních motocyklů se v neděli konečně dočkají, po dvou dnech tréninků a kvalifikaci se v Brně pojede Velká cena České republiky, která je 11. podnikem MS. Chybět nebudou ani čtyři čeští zástupci v čele s Karlem Abrahamem startujícím v nejsilnější třídě MotoGP.

Brněnskému rodákovi nevyšla sobotní kvalifikace, v níž upadl a skončil poslední. Do samotného závodu proto odstartuje z šesté řady. Nejrychlejší mezi jezdeckou elitou byl Španěl Dani Pedrosa, Abraham na něj ztratil 2,286 vteřiny.

Pedrosovi budou dělat společnost na startu v první řadě jeho krajan, úřadující světový šampion a obhájce loňského prvenství na Masarykově okruhu Jorge Lorenzo se současným lídrem MS Australanem Casey Stonerem. Sedminásobný vítěz brněnského závodu Valentino Rossi bude ve druhé řadě.

V nejslabší kubatuře do 125 ccm obsadil Jakub Kornfeil kvůli potížím s motocyklem v kvalifikaci až 20. příčku a čeká jej start ze sedmé řady. Další český závodník Miroslav Popov skončil sedmadvacátý a vyrazí z deváté řady, Ladislav Chmelík byl klasifikován na 33. pozici, což mu zajistilo místo v 11. řadě.

Ve třídě Moto2, v níž Češi nemají zastoupení, vybojoval pole position Španěl Marc Márquez.

"Myslím si, že se fanoušci mají v neděli opravdu na co těšit. Ve stopětadvacátkách pojede Kuba Kornfeil, který tady byl vloni pátý. Třída Moto2 slibuje úžasný závod, je v něm strašně moc akčních chvilek, protože se někdo pořád předjíždí a v MotoGP jsou ti nejlepší jezdci. Rád bych se posunul dopředu," uvedl Karel Abraham, jehož čeká v neděli na domácí trati závodní premiéra v nejprestižnější kubatuře.

Závody všech kubatur vám nabídneme v podrobné ON-LINE reportáži.

Velká ceny České republiky - 11. závod MS silničních motocyklů (Brno, Masarykův okruh):