Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

závodník Ondřej Ježek

Skoky a adrenalin. Spolukomentátor NOVA Sport v akci

Ondřej Ježek
Zdroj: ondrejjezek69.com

Motocyklový závodník Ondřej Ježek z týmu TripleM by Barni Racing Ducati bude v neděli na NOVA Sport spolukomentovat úvodní závod sezony Moto GP z Kataru. V uplynulém týdnu ale tento sympaťák zažil něco neobvyklého. Trénink s bývalým mistrem světa Superbiků Carlosem Checou.

Carlos Checa je ikonou motocyklového sportu a v roce 2011 se stal mistrem světa Superbiků. Ve svých dvaačtyřiceti letech má pořád energie a hlavně zkušeností na rozdávání. A Ondřej Ježek měl tu čest s tímto výjimečným mužem strávit tréninkový týden. Informaci přinesly oficiální stránky českého závodníka ondrejjezek69.com. Facebookový profil Ondřeje Ježka najdete ZDE.

 

Jízda na trialu, divočina na enduru, dřina v tělocvičně, kilometry na kole i let v osobním letadle. Tohle všechno zažil český motocyklový závodník Ondřej Ježek během týdnu, který strávil ve Španělsku u Carlose Checy.

Ondřej Ježek
Zdroj: ondrejjezek69.com

"Byla to divočina. Trénoval jsem s Carlosem a jeho trenérem Davidem Vilasecou, který je mimochodem bývalým koučem sedminásobného mistra světa v trialu Jordiho Tarrese. Dal mi skvělý základ pro jízdu na trialové motorce. Výborný trénink na stabilitu a koncentraci, což jsou důležité prvky i pro jízdu na silniční motorce," řekl Ježek k trialovému tréninku.

 

Ten největší mazec ale přišel při tréninku na enduru. "Byl to můj nejrychlejší offroad trénink v životě. Měl jsem pocit, že přeskakujeme paneláky. Ze začátku jsem klukům stačil, potom už to bylo horší. Je vidět, že na tom tady sedí pořád," smál se Ježek během povídání o řádění při motokrosu.

Ondřej Ježek
Zdroj: ondrejjezek69.com/

Kromě trialu a endura ale všichni trávili hodně času v tělocvičně a na kole. "Denně jsme byli v zápřahu tak čtyři až šest hodin," vysvětlil český jezdec týmu TripleM by Barni Racing Ducati s tím, že se nikdo rozhodně neflákal.

 

Čas se ale pochopitelně našel i na zábavu. Velkým zážitkem pro Ježka byl let osobním letadlem Carlose Checy, které sám Španěl pilotoval.

 

"Vzal mě tam po prvním tréninkovém dnu. Carlos má pilotní průkaz teprve tři měsíce, což mi řekl až ve vzduchu. To byla trochu "sranda". Ale musím říct, že pilotuje velmi dobře. Má to v ruce, ostatně jako všechny ostatní stroje, na kterých jsem ho viděl. Dokonce jsme tréninkově několikrát přistávali," prozradil Ježek, podle kterého je Carlos obrovský profesionál.

Ondřej Ježek
Zdroj: ondrejjezek69.com/

"Je to fakt frajer a profík. Po sportovní i lidské stránce. Jsem šťastný, že jsem u něj mohl strávit skvělý týden. Předal mi hodně svých zkušeností a trénink samotný byl pro mě velkým přínosem před letošní sezónou, která pro mě bude velmi důležitá," uzavřel český závodník.

 

Ondřej Ježek se s Carlosem Checou seznámil v listopadu 2014 na mezinárodní výstavě v Miláně ve stánku Ducati. Bývalý mistr světa Superbiků má dobré vztahy s týmovým šéfem Ondry Marcem Barnabóem, a tak českému jezdci nabídl společný trénink.

ondrejjezek69.com TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:05 16:10

   Slovak Championship Open

   16:10

   Tour de Mont Blanc

   16:40

   Evropská liga 2019

   17:40

   Magazín Evropské ligy (1)

   18:30

   Studio Evropské ligy

   18:45

   Eintracht Frankfurt - Arsenal FC

 • Nova Sport 2

  • 15:05 16:05

   Evropská liga 2019

   16:05

   SK Slavia Praha v Evropské lize 2019

   16:35

   UFC Unleashed (6)

   17:25

   UFC Unleashed (7)

   18:15

   MAXI TIP Poker Tour (17)

   18:45

   PSV Eindhoven - Sporting CP

Celý Program