Abrahamovi se kvalifikace nepovedla. UPADL A BYL AŽ SEDMNÁCTÝ

Český jezdec Karel Abraham skončil v kvalifikaci na Grand Prix České republiky na 17. místě. Na vítězného Španěla Pedrosu ztratil více než 2 sekundy.

Abraham dostal v kvalifikaci od nejlepšího jezdce 2,286 vteřiny a na svou premiéru v MotoGP na domácí trati se vydá z posledního, tedy 17. místa.

Pedrosovi budou dělat společnost na startovním roštu v první řadě úřadující světový šampion a obhájce loňského prvenství na Masarykově okruhu Jorge Lorenzo ze Španělska se současným lídrem MS Australanem Casey Stonerem.

Sedminásobný vítěz brněnského závodu Valentino Rossi zajel šestý nejlepší čas.

Kvalifikace se nezúčastnil Američan John Hopkins, který se zranil v sobotním třetím volném tréninku.

Jezdci MotoGP obstarají v neděli vyvrcholení Velké ceny České republiky. Jejich bitva o mistrovské body začne ve 14 hodin.

Česká mizérie i v "malorážkách", Kornfeil byl dvacátý

Nedařilo se ani Jakubu Kornfeilovi ve třídě do 125 ccm, který se umístil na 20. příčce. Vítězný Španěl Terol na něho najel téměř tři vteřiny, další český závodník Miroslav Popov skončil sedmadvacátý, Ladislav Chmelík dojel na 33. pozici.

Kornfeilovi sobotní kvalifikace nevyšla a jeho čas mu stačil pouze na pozici v sedmé řadě na startovním roštu. Obhájce loňského pátého místa tak bude mít velmi obtížnou pozici svůj skvělý úspěch na brněnském Masarykově okruhu zopakovat.

Jezdci nejslabší třídy do 125 ccm začnou bojovat o body do seriálu mistrovství světa v neděli od 11 hodin.

Skvělým finišem si pole position ve třídě Moto2 zajistil Španěl Marc Márquez, který ve svém posledním kvalifikačním kole předjel Němce Stefana Bradla. Třetí skončil Alex de Angelis ze San Marina.

Jezdci Moto2 vyrazí na trať nedělního závodu na Masarykově okruhu v Brně ve 12.15.