Abraham ukázal nový motocykl, Ducati mu bude platit pády

Téma:

Karel Abraham, jediný český motocyklový jezdec mistrovství světa silničních motocyklů v nejprestižnější třídě MotoGP, představil v pátek v Galerii Rudolfinum v Praze nový stroj pro sezonu 2012. Jeho nový stroj Ducati Desmodedici GP 12 je o 15 koní silnější.

Do sezony 2012 půjde dvaadvacetiletý jezdec i s novou smlouvou s továrnou Ducati. "Podle nového kontraktu bude mít Karel placené pády," poznamenal vtipně Karel Abraham starší, majitel a manažer týmu Cardion AB Motoracing. Jeho syn skončil ve svém premiérovém ročníku ve třídě MotoGP v klasifikaci mistrovství světa na 14. místě a podle více méně oficiálních statistik byl nejčastěji padajícím závodníkem.
 

Nová smlouva mu skutečně zaručuje dodávky náhradních dílů od firmy Ducati za součástky poničené při pádech.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Letos jsou ambice Karla Abrahama, který se ve čtvrtek stal podruhé vítězem ankety Zlatá řidítka, daleko vyšší. "Určitě bych chtěl nasbírat víc bodů, ale šampionát bude daleko náročnější, protože startovní pole bude početnější díky příchodu jezdců s motocykly označovanými CTR. Zatím nevíme, co to udělá. Mělo by nás startovat více než dvacet. Je fakt, že jsem hodně padal, to byl můj hendikep, ale pracujeme na zlepšení ve všech směrech. Hodně jsem trénoval fyzičku, jezdil jsem motokros. Uvidíme to na ostrých testech, které budou od 31. ledna v Malajsii na okruhu Sepang," prohlásil Karel Abraham mladší.
 

Nový stroj Ducati Desmodedici GP 12 má obsah 999 ccm (loňský stroj měl 800 kubíků), je pět kilogramů těžší. Má výkon 250 koní, zrychlení z nuly na 100 km/h dosahuje za 2,6 sekundy. "Motorka je hodně jiná, má odlišný rám, samozřejmě motor a je tam spousta nových technických prvků. Mechanici se toho budou muset hodně naučit, ale všichni jsou natolik zkušení, že to rychle zvládnou. Byli na dvoutýdenním školení v továrně Ducati v Boloni. Otázka nastavení patří ke klíčovým faktorům, ale oni si s tím poradí. Je na všechno relativně dost času, první závod se jede v Bahrajnu až za tři měsíce," vysvětlil Abraham.

"Hodně se toho musím naučit i já, ale rozhodně s novým strojem nebudu začínat z hlediska jezdeckého stylu od nuly. Už jsem se na ní svezl při testech v listopadu ve Valencii. Je to hodně o návycích, musím si zvyknout, zejména pokud jde o řazení a brzdění. Už se na novou motorku moc těším. Měla by být rychlejší. Je spočítáno, že by mohla dosahovat maximální rychlosti 360 kilometrů v hodině, tedy o 20 víc než loňská GP 11. Nepředpokládám však, že by se na současných okruzích často využívalo rychlostní maximum, už tak jezdíme v obrovských rychlostech," řekl při páteční prezentaci mladý brněnský pilot.
 

"Letos bych měl zvládnout bakalářskou práci, ale před zahájením mistrovství světa to nestihnu," poznamenal pilný student práv.
 

tn.cz / Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 11:05 12:40

   Florbal: OLS - Oilers

   12:40

   NHL: David Pastrňák - český gólostroj

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - Bergischer HC

   14:30

   MotoGP – Virtuální závod

   15:10

   Basketbal: Turk Telekom - Dinamo Sassari

 • Nova Sport 2

  • 09:30 12:30

   World Cup of Pool 2019

   12:30

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (1)

   12:45

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (2)

   13:00

   Fotbal: FC Nantes - Montpelier HSC

   14:45

   Fotbal: Stade Reims - Lille OSC

   16:30

   UFC Greatest Fights (4)

Celý Program