Abraham s Peškem si v Barceloně oproti pátku pohoršili

Karel Abraham
Zdroj: Oficiální zdroj
Karel Abraham na okruhu, kde se v pátek rozhodne o vítězech španělské Grand Prix

Ve druhém měřeném tréninku na Velkou cenu Španělska zajel v kubatuře do 250 ccm Karel Abraham jedenáctý nejrychlejší čas, Lukáš Pešek byl o tři místa horší.

Na okruhu Circuit de Catalunya nedaleko Barcelony dosáhl nejlepšího času v posledním tréninku před kvalifikací Španěl Alvaro Bautista, Češi na něj ztráceli okolo dvou vteřin na kolo.

V nejprestižnější kubatuře Moto GP vystřídal na prvním místě v porovnání s pátečními jízdami Jorge Lorenzo svého stájového kolegu Valentina Rossiho. Fenomenální Ital skončil tentokrát třetí, když se před něj dostal ještě Ital Andrea Dovizioso.

Lorenzo zajel bezkonkurenčně nejlepší časy, na dalších pronásledovatele získal náskok více než půl vteřiny. Druhý trénink nevyšel Australanovi Stonerovi, který ztratil více než sekundu a půl.

Vůbec prvními, kdo vyrazil v sobotu na trať katalánského okruhu, byli piloti nejslabší kubatury do 125 ccm. Český motocyklista Lukáš Šembera zajel ve druhém měřeném tréninku 28. nejrychlejší čas, když ztratil více než čtyři vteřiny suverénního Simona.

Kvalifikace, kterou můžete sledovat na stanici Nova Sport, začíná v sobotu od 13:00 kubaturou do 125 ccm s Čechem Lukášem Šemberou, ve 13:55 pokračuje jízdami třídy Moto GP a celý program uzavřou "dvěstěpadesátky" s českým duem Karlem Abrahamem a Lukášem Peškem.

Velká cena Katalánska - sobotní druhé volné tréninky:

MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 1:41,899, 2. Dovizioso (It./Honda) + 0,674, 3. Rossi (It./Yamaha) + 0,911.

Do 250 ccm:
1. Bautista (Šp./Aprilia) 1:51,196, 2. Pasini (It./Aprilia) + 0,286, 3. Simoncelli (It./Gilera) + 0,364, ... 11. ABRAHAM (ČR/Aprilia) + 1,757, 14. PEŠEK (ČR/Aprilia) + 2,005.

Do 125 ccm: 1. Simon (Šp./Aprilia) 1:51,196, 2. Redding (Brit./Aprilia) + 0,627, 3. Marquez (Šp./KTM) + 0,637, ... 28. ŠEMBERA (ČR/Aprilia) + 4,322.