Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

HURÁ DO VALENCIE

Abraham před posledním závodem MS vymění brzdy

Abraham
Zdroj: isifa.com

Tečku za letošním světovým šampionátem silničních motocyklů udělá trojlístek českých jezdců Karel Abraham, Jakub Kornfeil a Karel Hanika tuto neděli v posledním závodě ve Valencii.

Svoje postavení v průběžném pořadí si už zřejmě nikdo z nich nevylepší, netají se však cílem dosáhnout co nejlepšího výsledku. Abraham po předchozích potížích pojede ve Španělsku s novými brzdami.

 

I když Abraham právě ve Valencii před čtyřmi lety při posledním startu v Moto2 dosáhl dosud jediného vítězství v seriálu mistrovství světa, španělský okruh ve velké lásce nemá. "Okruh není lehký. Připomíná spíše stadion, je na něm hodně obtížných sektorů, kdy se brzdí v záklonu. Což je jedna z nejtěžších věcí na motocyklu. Jsou na něm nepříjemné vracečky. V první zatáčce se hodně často padá. Přesto věřím, že se mi tam podaří dosáhnout solidní výsledek," uvedl Abraham na tiskové konferenci v Brně.

 

Po předcházejících problémech vymění před posledním závodem na svém stroji dodavatele brzd. "Problém jsme dlouho bezúspěšně řešili. V Japonsku brzda dokonce zcela přestala brzdit, což byl hrozný zážitek. Nyní budu mít s brzdami plně tovární podporu. Což by měla být obrovská výhoda, na kterou se těším," řekl Abraham, který je v průběžné klasifikaci MotoGP na 17. místě se ziskem 33 bodů.

 

Závěr sezony zastihl v pohodě nováčka ve třídě Moto3 Haniku. V posledním závodě v Malajsii dojel devátý, což je jeho dosud nejlepší umístění. "Tento závod se vyvíjel tak, jak by měl ideálně vypadat. Všechny zámořské závody se mi povedly. Jsem s výsledky spokojen," řekl Hanika, kterému patří v průběžné klasifikaci 18. místo.

 

Na okruhu ve Valencii se bude loučit s týmovým kolegou Australanem Jackem Millerem. "V příští sezoně by měl jezdit v týmu společně s Karlem Abrahamem. Jack mě v mé první sezoně hodně naučil. Navzájem jsme si pomáhali. On mně pochopitelně více, já jsem se snažil mu například dopomoci k lepším časům v kvalifikaci," poznamenal Hanika, který ve Valencii často trénuje a z okruhu na rozdíl od Abrahama tak velké obavy nemá.

ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   The Boodles 2019

   10:20

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   10:50

   NHL – akce měsíce

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Major League Soccer Highlights (16)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   World Cup of Pool 2019

   11:30

   UFC Fight Night: Moicano vs. Korean Zombie

   13:30

   SK Slavia Praha v Evropské lize 2019

   14:00

   Czech rally 2019 (4)

   14:35

   World Cup of Pool 2019

   18:30

   Spartan race – Dolní Morava

Celý Program