Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 16. 8. 2013
dohoda před pospisem

Abraham mění motorku, v příští sezoně bude asi sedlat HONDU

Karel Abraham
Zdroj: Mediafax
Témata:

Karel Abraham bude v příští sezoně nejspíš jezdit na tzv. produkčním závodním motocyklu značky Honda. Mezi týmem Cardion AB Motoracing a továrnou Honda finišují jednání o spolupráci v sezoně 2014. k podpisu smlouvy by mělo dojít během několika týdnů.

„Bylo to pro nás mnohem těžší rozhodnutí než v loňském roce, kdy spolupráce s Ducati nefungovala. S ART máme velice korektní spolupráci, ze strany továrny Aprilia byl zájem, abychom u nich zůstali, a my jsme to intenzivně zvažovali," popsal manažer týmu Cardion AB Karel Abraham starší. "Klíčové pro nás je získat na příští sezonu maximálně konkurenceschopnou motorku," dodal.

 

 

„Honda je pro nás je velmi lákavá, ale naší podmínkou bylo, abychom mohli zůstat u našich tradičních dodavatelů některých součástek. Honda nám v tomto vyšla vstříc, čímž jsme se v jednání posunuli hodně dopředu a uzavřeli jsme předběžnou dohodu,“ doplnil šéfmechanik týmu Marco Grana.

 

Motocykl, který by měl mít Karel Abraham příští rok v MotoGP k dispozici, se od tovární Hondy liší v několika podstatných detailech, nemá například nejnovější bezdrátovou převodovku,

 

 

V případě uzavření kontraktu Karel Abraham motocykl poprvé otestuje v listopadu po skončení posledního závodu sezony ve Valencii „S ART se mi nebude loučit lehce, je to výborná motorka a dokázal jsem se s ní sžít lépe než s předchozí Ducati. Bohužel motorově pořád nemůže konkurovat prototypům, i když z motorek CRT je s přehledem nejlepší,“ doplnil Abraham.

 

Karel Abraham junior  vstoupí příští rok do své čtvrrté sezony v v prestižní MotoGP. Honda bude jeho třetím motocyklem, předtím závodil na Ducati a Aprilii.

 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 23:45

   NHL: Nashville Predators - Dallas Stars

   23:45

   NHL – akce měsíce

   00:00

   Rychlá kola (4)

   00:30

   Czech rally 2019 (1)

   01:05

   NHL: St. Louis Blues - Winnipeg Jets

   09:00

   Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 22:00 22:50

   UFC Unleashed (2)

   22:50

   Element (385)

   23:00

   Natural Track Luge - World Championship

   23:35

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

   02:00

   RunTour – České Budějovice

   02:15

   Valencia CF - Villarreal CF

Celý Program