Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

dohoda před pospisem

Abraham mění motorku, v příští sezoně bude asi sedlat HONDU

Karel Abraham
Zdroj: Mediafax
Témata:

Karel Abraham bude v příští sezoně nejspíš jezdit na tzv. produkčním závodním motocyklu značky Honda. Mezi týmem Cardion AB Motoracing a továrnou Honda finišují jednání o spolupráci v sezoně 2014. k podpisu smlouvy by mělo dojít během několika týdnů.

„Bylo to pro nás mnohem těžší rozhodnutí než v loňském roce, kdy spolupráce s Ducati nefungovala. S ART máme velice korektní spolupráci, ze strany továrny Aprilia byl zájem, abychom u nich zůstali, a my jsme to intenzivně zvažovali," popsal manažer týmu Cardion AB Karel Abraham starší. "Klíčové pro nás je získat na příští sezonu maximálně konkurenceschopnou motorku," dodal.

 

 

„Honda je pro nás je velmi lákavá, ale naší podmínkou bylo, abychom mohli zůstat u našich tradičních dodavatelů některých součástek. Honda nám v tomto vyšla vstříc, čímž jsme se v jednání posunuli hodně dopředu a uzavřeli jsme předběžnou dohodu,“ doplnil šéfmechanik týmu Marco Grana.

 

Motocykl, který by měl mít Karel Abraham příští rok v MotoGP k dispozici, se od tovární Hondy liší v několika podstatných detailech, nemá například nejnovější bezdrátovou převodovku,

 

 

V případě uzavření kontraktu Karel Abraham motocykl poprvé otestuje v listopadu po skončení posledního závodu sezony ve Valencii „S ART se mi nebude loučit lehce, je to výborná motorka a dokázal jsem se s ní sžít lépe než s předchozí Ducati. Bohužel motorově pořád nemůže konkurovat prototypům, i když z motorek CRT je s přehledem nejlepší,“ doplnil Abraham.

 

Karel Abraham junior  vstoupí příští rok do své čtvrrté sezony v v prestižní MotoGP. Honda bude jeho třetím motocyklem, předtím závodil na Ducati a Aprilii.

 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:30 13:00

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   13:00

   Polední Sportovní noviny

   13:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto3)

   14:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto2)

   15:00

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto GP)

   16:15

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Valencie

 • Nova Sport 2

  • 11:30 13:00

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   13:00

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   14:50

   UFC Connected (3)

   15:15

   UFC Connected (4)

   15:45

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   16:10

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

Celý Program