Abraham i přes těžký pád nastoupil do kvalifikace, s Peškem vyjedou až z osmé řady

Karel Abraham
Zdroj: Getty Images
Karel Abraham krouží na své Aprilii na okruhu v Indianapolisu.

Čeští motocyklisté Lukáš Pešek a Karel Abraham do nedělní Velké ceny v Indianapolisu odstartují z osmé řady. V dnešní kvalifikaci dojel Pešek na 22. místě, Abraham se umístil hned za ním. V kategorii Moto3 si Jakub Kornfeil vyjel 16. příčku.

Abraham opustil páteční trénink po těžkém pádu s pohmožděným ramenem a nohou, ale další tréninky stejně jako dnešní kvalifikaci již absolvoval.

Podobně jako v předchozích závodech česká dvojice nepronikla do užší druhé části kvalifikace. Na startu za ní budou jen Američané Blake Young a Ben Spies.

Kornfeil obsadil 16. příčku a podobně jako v předchozích závodech na německém Sachsenringu, v nizozemském Assenu a Barceloně v neděli odstartuje v kategorii Moto3 ze šesté řady.

V obou kategoriích dominovali Španělé, kteří kompletně obsadili první řadu. V MotoGP si zajistil čtvrtou pole position v sezoně Marc Márquez, druhý byl Jorge Lorenzo a třetí Dani Pedrosa. V pořadí Márquez, Pedrosa, Lorenso dominují také bodování seriálu.

V Moto3 vyhrál Álex Rins s KTM a z prvního místa odstartuje také počtvrté v sezoně. Druhý nejlepší čas zaznamenal Álex Márquez a třetí Maverick Viňales. Další Španěl a lídr pořadí MS Luis Salom skončil desátý.

Velká cena Indianapolis, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Indianapolis - kvalifikace:

Moto3: 1. Rins (Šp./KTM) 1:47,392, 2. A. Márquez (Šp./KTM) -0,294, 3. M. Viňales (Šp./KTM) -0,477, 4. Vazquez (Šp./Mahindra) -0,513, 5. Miller (Austr./FTR Honda) -0,536, 6. Sissis (Austr./KTM) - 0,703, ...16. Kornfeil (ČR/Kalex KTM) -1,544.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 1:37,958 (rekord okruhu), 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,513, 3. Pedrosa (Šp./Honda) -0,527, 4. Crutchlow (Brit./Yamaha) -0,544, 5. Bautista (Šp./Honda) -0,914, 6. Hayden (USA/Ducati) -1,184, ...22. Pešek (ČR/Ioda-Suter) 1:41,868, 23. Abraham (ČR/ART) 1:42,165 - oba nepostoupili z první fáze.

Moto2: 1. Redding (Brit./Kalex) 1:43,026, 2. P. Espargaró (Šp./Kalex) -0,027, 3. Nakagami (Jap./Kalex) -0,149, 4. Rabat (Šp./Kalex) -0,265, 5. Corsi (It./Speed Up) -0,270, 6. Terol (Šp./Suter) -0,281.