Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 29. 9. 2011

Abraham: Doufám, že mi odpočinek pomohl

Témata:

Český Motocyklista Karel Abraham odletěl do Japonska s velkým odhodláním zabojovat o solidní umístění.

Český motocyklový závodník Karel Abraham odletěl k dalšímu podniku MS v kategorii MotoGP do Japonska s velkým odhodláním. Brněnský rodák chce zapomenout na závod ve španělském Aragónu, kde upadl v prvním kole a utrpěl otřes mozku, informoval o tom ve čtvrtek na svém webu. "Od nehody jsem se snažil jen odpočívat," řekl Abraham jezdící za tým Cardion AB Motoracing.

 

Po návratu domů absolvoval jednadvacetiletý závodník další vyšetření, při kterém lékaři kromě lehkého otřesu mozku neodhalili další zranění. "Doufám, že mi odpočinek pomohl a budu v pořádku," věří Abraham. V průběžném pořadí mistrovství světa je s 50 body na 14. místě a na Crutchlowa, s nímž soupeří o titul nováčka roku, ztrácí dva body.

 

Tuto ztrátu by chtěl Abraham snížit hned o víkendu, kdy se na okruhu v Motegi uskuteční Velká cena Japonska. "Zdejší trať se mi líbí a mám na ni dobré vzpomínky," uvedl jezdec, který v Japonsku v roce 2006 získal první body v MS silničních motocyklů a vloni tam poprvé vystoupil na stupně vítězů, když v posledním kole závodu třídy Moto2 předjel de Angelise a obsadil třetí místo. "Na druhou stranu jsem se tady v roce 2008 dostal do kontaktu s Debonem a zlomil si ruku. Dodnes v ní mám malý šroub," připomněl Abraham.

tn.cz / Mediafax