VIDEO: TO MUSELO BOLET! Pilot F1 Buemi nabral na vidle pořadele

Téma:

Během promoční jízdy Red Bullu v Japonsku došlo k hrozivě vypadající nehodě, při níž vběhl neopatrný organizátor pod kola Sébastienovi Buemimu. Nehoda se naštěstí obešla bez vážnějšího zranění.

Red Bull vyrazil do Japonska podpořit místní obyvatelstvo, které se vypořádává s následky zemětřesení a cunami. Při demonstrační jízdě s monopostem F1, během které měli diváci zapomenout na stín tragédie, však málem došlo k další.
 

Jeden z diváků se nepochopitelně pokusil přeběhnout dráhu vozu zrovna v době, kdy po ní jel Sébastien Buemi. Švýcarský pilot sesterského týmu F1 Toro Rosso už nestačil zareagovat a muže srazil. Ten zázrakem z nehody vyvázl bez vážnějších zranění.
 

Nehoda dala vzpomenout podobným tragédiím z minulosti. Při Velké ceně Jižní Afriky 1977 na okruhu Kyalami se do cesty vozu F1 britského pilota Toma Pryceho připletl zasahující traťový maršál s hasicím přístrojem. Pryce srazil devatenáctiletého Frederika Jansena Van Vuurena a hasicí přístroj zabil také samotného pilota.
 

Při Velké ceně Maďarska 1995, ačkoli ne vozem F1, byl sražen japonský pilot Taki Inoue. Toho při požární asistenci ‚neslavně‘ srazila česká tatrovka 613, když pomáhala zasahovat u jeho kouřícího vozu.
 
Muž na dráze rozhodil Velkou cenu Německa 2000 na Hockenheimringu. Bývalý zaměstnanec Mercedesu tak pomohl získat premiérové vítězství Rubensovi Barrichellovi, který tenkrát závodil za Ferrari.
 
O tři roky později jiný blázen, tentokrát demonstrant, vyběhl na dráhu během Velké ceny Velké Británie na Silverstonu. V těchto případech naštěstí nebyl žádný z aktivistů vozem F1 vůbec zasažen.

 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

f1sports.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou

   10:00

   Sportovní originály - 180 s Williamem O’Connorem Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších šipkařů planety

   10:30

   Fotbal: Lille OSC - Cesta na vrchol

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Vegas Golden Knights - Montreal Canadiens

 • Nova Sport 2

  • NBA: Utah Jazz - Los Angeles Clippers

   04:05 06:35
   09:00

   Házená: Bergischer HC - Rhein-Neckar Löwen

   10:30

   F3 Asian Championship - Season Wrap - up 2021

   11:00

   NBA: Utah Jazz - Los Angeles Clippers

   13:00

   Fotbal: Sporting Kansas City - Austin FC

   14:40

   Major League Soccer Highlights (7)

Celý program