Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

VIDEO JEDNO TĚLO, JEDNA DUŠE

Seznamte se: Strážný anděl Schumiho Sabine! Jak to zvládá?

Témata:

Stav Michaela Schumachera je stabilní, ale pořád je v ohrožení života. To jsou poslední zprávy z nemocnice v Grenoblu, kde sedminásobný mistr světa F1 leží. Informace poskytuje médiím jeho manažerka a mluvčí Sabine Kehmová. Do této chvíle znal nenápadnou ženu jen málokdo, teď jí zná celý svět.

Do nemocnice v Grenoblu dorazila Sabine Kehmová 48 hodin po úrazu Michaela Schumachera. Musela kvůli tomu přerušit svou dovolenou. A hned vzala veškerou odpovědnost na sebe.

"Jmenuji se Sabine Kehmová a jsem Michaelova manažerka," řekla před pár dny sebevědomě. Sama byla ještě v šoku, ale zvládla to. Právě ona poskytla médiím z celého světa první zásadní informace. Lékaři sice mluvili také, ale jejich francouzštině rozuměl málokdo. Zatímco Kehmová v pohodě odpovídala v němčině i angličtině.
 

„ Michaelův stav je pečlivě hlídán.“
„ Michaelův stav je momentálně stabilní.“
„ Teď je jeho stav stabilní, ale pořád se všechno může změnit.“
„ Michael zůstává v kritické situaci.“
 

Před Schumacherovo nehodou znal bývalou novinářku jen malý okruh zasvěcených, teď ji zná celý svět. Právě ona je po manželce Corině tím nejbližším člověkem pro Michaela Schumachera. Pracuje pro něj už přes třináct let. Je jeho kamarádkou, poradcem a ochráncem před celým světem.
“Já jsem tady od toho, aby byly některé věci možná jasnější,“ řekla Kehmová. Schumucher a Sabine jsou jedno tělo, jedna duše. Vybojovali spolu čtyři tituly mistra světa, ale teď prožívají asi nejtěžší chvíle v životě. Stejně jako celá Schumacherova rodina.
 

Jak v rozhovoru 46tiletá Němka prozradila, zažila už hodně, ale nikdy neprobrečela tolik nocí, jako právě teď. „Já o sobě vůbec hovořit nechci, teď je důležité, aby se Michael uzdravil,“ uzavřela.
 

Dnes čeká na Sabine Kehmovou asi nejtěžší chvíle v jejím životě. Michael Schumacher by měl slavit pětačtyřicáté narozeniny a na ní je, aby všechno probíhalo vzhledem k těžké situaci přiměřeně a důstojně.

jpz TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:20 01:00

   NHL: New York Rangers - Pittsburgh Penguins

   01:00

   Winter Games NZ - Freeski & Snowboard Slopestyle

   01:35

   NHL: Philadelphia Flyers - Washington Capitals

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Philadelphia Flyers - Washington Capitals

   11:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 20:05 00:00

   Grand Slam of Darts 2019

   00:00

   NBA: Utah Jazz - Brooklyn Nets

   02:00

   Basketbal: Besiktas Sompo Sigorta - Falco Szombathely

   03:40

   Element (400)

   03:55

   NBA – akce měsíce

   04:05

   NHL: Vegas Golden Knights - Chicago Blackhawks

Celý Program