Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

VETTEL děkoval trenérovi: Odnaučil jste mě myslet si, že něco nejde!

Témata:

Plný emocí děkoval Sebastian Vettel svému týmu Red Bull poté, co si v neděli v japonské Suzuce zajistil druhý titul mistra světa F1, když ve Velké ceně dojel třetí ze Britem Jensonem Buttonem na McLarenu a Španělem Fernandem Alonsem ze stáje Ferrari.

"Nevím, kde začít... Je to fantastický rok, a nejlepší je, že ještě nekončí," řekl čtyřiadvacetiletý Vettel, od neděle nejmladší dvojnásobný mistr světa v historii F1.
 

"Další dobrý výsledek, navíc titul! Je hodně věcí, které byste v takové chvíli chtěli říct, ale je těžké na něco nezapomenout. Jsem strašně vděčný každému v našem týmu. Strašně moc vám všem děkuju! Hodně lidí je tady u trati, hodně v továrně v Milton Keynes, a všichni pořád pracují, nejen v pátek, v sobotu a v neděli, kdy se závodí, ale také od pondělka do pátku, každý den. A teď jsme dosáhli cíle, pro který jsme to všechno dělali," ocenil své lidi šampion.
 

ČTĚTE TAKÉ:
VETTEL OBHÁJIL TITUL MISTRA SVĚTA F1, V JAPONSKU DOJEL TŘETÍ
VIZITKA: Sebastian Vettel - mistr světa F1 2011, nejmladší dvojnásobný šampion
Kdo umí, umí! VETTELOVY REKORDY VE FORMULI 1
 

"Nemůžu jmenovat všechny, ale jednoho člověka skutečně musím. Je to ten, s nímž jsem letos trávil nejvíc času, a to můj trenér Tommy Parmakoski a jeho rodina ve Finsku. Mají skvělého syna se skvělým srdcem. On byl první, kdo mě odnaučil si myslet, že něco nejde," zmínil Vettel.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

"Loni jsme vyhráli a bylo to hodně těsné, byl jsem z toho nadšný. Letos to bylo těžší, obhájit je vždycky těžší," dodal.
 

Vettel startoval do Velké ceny Japonska z pole position, ale nepodařilo se mu udržet Buttona a Alonsa za sebou, oba se před něj postupně dostali při boxových zastávkách. "Nebyl to lehký závod. Na měkčích gumách jsme nebyli tak rychlí, jak jsme doufali. Bylo to nepříjemné, když jsem přišel o dvě pozice. Dlouho jsem se pak snažil předjet Fernanda, ale nepodařilo se mi to. Manévr roku jsem na něj asi předvedl v Monze, bylo zřejmé, že podruhé mi to nedovolí," připomněl jeden ze svých letošních vítězných závodů.

tn.cz / Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 11:20 13:00

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   13:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   14:25

   RunTour – Brno

   14:40

   Fotbal: SM Caen - Girondins Bordeaux

   16:15

   Barcelona Spartan Race

   16:55

   Fotbal: Stade Rennes - Lille OSC

 • Nova Sport 2

  • 11:05 13:30

   Premier League Darts 2019

   13:30

   UFC Unleashed (5)

   14:25

   Ragby: Saracens - Gloucester Rugby

   16:30

   UFC Main Event (3)

   17:25

   Ragby: Exeter Chiefs - Northampton Saints

   19:30

   Barcelona Spartan Race

Celý Program