už jen čtyřikrát v F1

Už žádné závody! Jedině koňské rodeo, připustil Schumacher

Michael Schumacher
Zdroj: isifa.com
Téma:

Ještě čtyři Grand Prix, a pak definitivní konec v F1. Sedminásobný mistr světa Michael Schumacher už pomalu plánuje svou budoucnost, do ní už prý ale nebudou patřit žádné motoristické závody.

„Nanejvýš pro zábavu závody motokár,“ připustil nejúspěšnější pilot v historii F1, vítěz 91 závodů, který v listopadu podruhé ukončí svou kariéru.

 

Když to před šesti lety udělal poprvé, hodně se pak účastnil závodů motocyklů, jezdil i mistrovství Německa superbiků. Tentokrát to ale neplánuje.

 

„To vůbec nemám v plánu,“ řekl Schumacher. „F1 nabízí maximum, pokud jde o emoce, rychlost a kompletnost. Jiný typ aut nebo motorky by mi nedaly stejné pocity. Končím úplně,“ trvá na svém.

„Myslím, že budu jezdit na koni. Moje žena Corinna se roky zabývá soutěžemi v rodeu, je tímto sportem nadšená a už mi vybrala správného koně. Jdu do toho,“ smál se třiačtyřicetiletý Schumacher.

 

Svého rozhodnutí opustit F1 prý nelituje a přiznává, že jeho poslední etapa v F1, tříleté angažmá u Mercedesu, ho naučila, jaké to je prohrávat. „Ulevilo se mi, ničeho nelituji. Zbyla jen radost z toho, co jsem dokázal. Měl jsem dvě odlišné kariéry. Jednu, v níž jsem vyhrál všechno, a druhou, kdy jsem zjistil, co je prohra,“ řekl Schumacher.

 

„Naučil jsem se prohrávat, ale tím jsem se stal dospělejším a trpělivějším, také díky mému věku. Jsem se sebou spokojený. Když se ohlédnu na svůj život, vidím se šťastného a smějícího se,“ uzavřel.
 

ija TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   MotoGP - VC Teruelu (kvalifikace Moto3)

   10:00

   MotoGP - VC Teruelu (kvalifikace MotoGP)

   11:05

   MotoGP - VC Teruelu (závod Moto3)

   12:45

   MotoGP - VC Teruelu (závod MotoGP)

   14:15

   MotoGP - VC Teruelu (závod Moto2)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Paris Saint - Germain - Dijon FCO

   09:00 10:45
   10:45

   Nova Cup - Mikulov

   11:00

   UFC Unleashed (7)

   11:55

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   12:25

   Ligue 1 Preview (8)

   12:55

   Verbier E - Bike Festival

Celý program