Smutné novinky

Svět motosportu PLÁČE! Schumacher nereaguje na podněty, NENÍ MOŽNÉ ho probudit

Michael Schumacher v kombinéze Ferrari
Zdroj: isifa.com
Téma:

Již dva týdny lékaři probouzejí legendu F1 Michaela Schumachera z umělého spánku a nyní museli přiznat smutnou pravdu: "Michael nereaguje na podněty, zatím není možné ho probudit."

Naděje na to, že Michael Schumacher se zotaví, se zase o něco snížily. Lékaři v nemocnici v Grenoblu mu postupně snižují dávky anestetik, která ho měla udržovat v umělém spánku, který je výhodný pro hojení zranění, ale člověk v něm nesmí zůstat příliš dlouho. Nejúspěšnější závodník formule 1 všech dob je už však v kómatu od 29. prosince 2013.
 


Schumacher vyjel ze sjezdovky, aby pomohl méně zkušenému lyžaři, najel na kámen, přes který upadl a hlavou trefil jiný kámen skrytý pod sněhem. Smůla, která by ho ani v závodech Grand prix potkat nemohla. Závodění ve formuli 1 je dnes bezpečnější než sjezdové lyžování. Posledním jezdcem, který zahynul ve formuli 1, je Ayrton Senna. To se psal rok 1994.
 


Michael Schumacher, jehož nejvážnějším zraněním v závodech byla zlomená noha v Silverstonu 1999, teď bojuje o život po pádu při lyžování s kamarády. Naděje, že se vrátí k životu, jaký vedl dřív, se stále snižují. Jeho manželka Corrina, otec Rolf nebo bratr Ralf se mus snaží svou přítomností pomoci. Ačkoliv netuší, zda-li je vůbec vnímá.
 

"Netušíme, jakým způsobem pacienti v kómatu vnímají, zda-li jim přítomnost jejich blízkých pomáhá. Je však možné, že vnímají jejich hlasy a pomáhá jim to, aby se zotavili, nebo alespoň cítili bezpečně. Patří to k tomu, že se snažíme dělat maximum pro jejich zdravení," vysvětlil v deníku Bild profesor Heinz Peter Moecke z nemocnice v Hamburku.
 


Nejsledovanější pacient světa podle lékařů mrkl a i některé další zkoušky naznačily, že by se nakonec mohl uzdravit. Poslední prognózy však optimismu příliš nedodaly. "Michaelovy reakce byly pouze reflexní odezvou těla, bohužel zatím jinak nereaguje," napsal deník Bild. "Podle plánu se měl už probudit, ale je stále v hlubokém bezvědomí."
 

Podaří se zázrak a Schumacher se probudí?

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Která Češka na ZOH v Soči je nejkrásnější? Koukněte na galerii a hlasujte!

Záchrana Schumachera minutu po minutě: Lékaři měli nahnáno

prask.tv/jpz TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 11:05 12:40

   Florbal: OLS - Oilers

   12:40

   NHL: David Pastrňák - český gólostroj

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - Bergischer HC

   14:30

   MotoGP – Virtuální závod

   15:10

   Basketbal: Turk Telekom - Dinamo Sassari

 • Nova Sport 2

  • 09:30 12:30

   World Cup of Pool 2019

   12:30

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (1)

   12:45

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (2)

   13:00

   Fotbal: FC Nantes - Montpelier HSC

   14:45

   Fotbal: Stade Reims - Lille OSC

   16:30

   UFC Greatest Fights (4)

Celý Program