Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Stáj F1 Renault ve VC Evropy přece jen bude startovat

Témata:

Odvolací soud Mezinárodní automobilové federace (FIA) v Paříži uznal odvolání stáje F1 Renault proti trestu zákazu startu ve Velké ceně Evropy.

Očekávané se stalo skutkem. Stáj formule 1 Renault uspěla s odvoláním proti zákazu startu v nedělní Velké ceně Evropy ve Valencii. Odvolací soud Mezinárodní automobilové federace (FIA) dnes změnil původní trest v napomenutí a pokutu 50.000 dolarů (asi 900 tisíc korun). "Zůstal jsem optimistou i přesto, že jsme byli potrestáni. Trest byl nepřiměřený, připustili jsme chybu, ale nebyl to zločin," uvedl manažer týmu Steve Nielsen.


Renault měl ve Španělsku chybět kvůli tomu, že jeho mechanici při Velké ceně Maďarska pustili na trať vůz Fernanda Alonsa s nedostatečně upevněným předním kolem, pilota o tom neinformovali ani se jiným způsobem nepokusili ho zastavit a vyloučit tak možné nebezpečí. Kolo Alonsova vozu se pak utrhlo během několika zatáček.


Na celou situaci se podívejte zde:Potrestaný tým u soudu připustil pochybení, nicméně odmítl, že by se jednalo o úmysl. Právník stáje Ali Malek také uvedl, že původní trest byl zcela nepřiměřený. "Takový případ si nevyžaduje nic víc než napomenutí," dodal Malek s tím, že zákazem startu by měl být potrestán ten, kdo vědomě pochybí či bude podvádět.


K incidentu stáje Renault došlo přesně týden poté, co v sérii F2 zahynul osmnáctiletý pilot Henry Surtees na následky zranění, které mu při závodě v Brands Hatch způsobilo letící kolo jiného vozu. I proto se v té době volalo po velmi přísném trestu, kterým měl být zákaz závodění v nejbližší Velké ceně.


V kvalifikaci na VC Maďarska navíc došlo k vážnému zranění Brazilce ze stáje Ferrari Massy, jehož trefila do hlavy uvolněná součástka z vozu Rubense Barrichella ze stáje Brawn GP. Brazilský jezdec se musel podrobit operaci proražené lebky.

hrc TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:20 18:20

   UFC Fight Night: de Randamie vs. Ladd

   18:20

   Truck Racing Magazine (5)

   18:45

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Barcelona

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   Fotbal: Seattle Sounders FC - Atlanta United FC

   20:45

   KITE LIFE (1)

 • Nova Sport 2

  • 15:00 16:50

   Wimbledon 2019 - finále čtyřhry žen

   16:50

   NBA 2019

   17:20

   Behind the Scenes - NHL Draft 2019

   17:45

   FIVB Beach Volleyball – Gstaad

   19:30

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   20:00

   Cliff Diving World Series - Libanon

Celý Program