Motocyklový král Rossi měl jet v Monze F1 za Ferrari

Téma:

Valentino Rossi měl v kokpitu nahradit strádajícího Luku Badoera.

Italská hvězda MotoGP Valentino Rossi v sobotním vydání listu Gazzetta dello Sport přiznává, že jednal s týmem F1 Ferrari o tom, zda by v jeho barvách neodjel o příštím víkendu Velkou cenu Itálie vozů F1. K dohodě nakonec nedošlo a tým angažoval jiného Itala - Giancarla Fisichellu.


Rossi: Bylo by to víc riskantní než vzrušující


Ferrari trápilo obsazení pozice druhé jezdce týmu. Zraněného Brazilce Felipeho Massu zastoupil v předchodzích dvou velkých cenách Ital Luca Baoder, ale svými výsledky vedení Ferrari nepřesvědčil a tým proto chtěl angažovat jiného jezdce. Nakonec se rozhodl pro Giancarla Fisichellu, ale ještě dříve jednal s hvězdou Moto GP Valentinem Rossim.


"Mluvil jsem s Ferrari o závodě v Monze. Ale bez testování a možnosti bojovat o titul by to nebyl logický krok," prozradil Rossi s několikadenním zpožděním, proč na nabídku nekývl.


Rossi navíc není žádný zelenáč za volantem F1. V monopstu Ferrari se už svezl a nevedl si vůbec špatně.


"Všechno jsme zvažovali, ale nakonec jsme uznali, že bez testování by to všechno bylo víc riskantní než vzrušující. Člověk nemůže jen tak přijet a během tří dnů absolutně porozumět vozu. Navíc v MotoGP bojuji nyní o titul mistra světa a závod v Monze by pro mě znamenal hodně velký stres. Prostě jsem se raději v tuhle chvíli rozhodl dát přednost MotoGP," dodal Rossi.Stáj Ferrari pak už ve čtvrtek oznámila, že ve zbývajících pěti závodech mistrovství světa bude jejím druhým pilotem Fisichella, kterého za tímto účelem uvolnila stáj Force India. Fisichella dojel s vozem Force India druhý v nedělní Velké ceně Belgie ve Spa, zvítězil Kimi Räikkönen na Ferrari. Rossi se následně nechal slyšet, že má z tohoto kroku obrovskou radost.

tn.cz / Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: New York Islanders - St. Louis Blues

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Florbal: EräViikingit - LASB

   12:30

   Rychlá kola (4)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 09:25

   Best of LeBron James

   09:25

   World Cup of Pool 2019

   12:45

   Zvedni se z gauče (2)

   13:00

   Fotbal: Grenoble Foot 38 - RC Lens

   14:45

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Toulouse FC

   16:30

   Freeride World Tour - Vallnord - Arcalis

Celý Program