Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Smrt ve formuli 2: Ulomené kolo zasáhlo pilota do hlavy

Henry Surtees
Zdroj: oficiální zdroj
Témata:

V neděli večer zemřel na následky nešťastné nehody v závodě formule 2 Henry Surtees, osmnáctiletý syn britské hvězdy motoristického sportu Johna Surteese.

Jméno John Surtees je v motoristickém sportu pojmem, protože právě tento Brit dokázal jako jediný pilot v historii mistrovství světa získat tituly na motocyklu i ve formuli. Ikona závodních okruhů ale nyní prožívá černé chvíle, protože při nehodě v závodě zemřel jeho syn.


Henry Surtees tragicky doplatil na domácím okruhu v Brands Hatch na nehodu jednoho ze soupeřů, který narazil do ochranné bariéry.


Podívejte se na tragické video. Sledujte ulomené kolo z vozu, který bourá jako první. Letící pneumatika následně zasáhne dalšího jezdce. Ten po ztrátě vědomí následně nabourá do bariéry.Surteese trefilo ulomené kolo ze soupeřova vozu


Na trať se totiž vrátilo ulomené zadní kolo a právě projíždějícího Brita zasáhlo do hlavy. Jezdec okamžitě ztratil vědomí a v následné zatáčce rovněž havaroval. Ani po převozu do nemocnice v Londýně s těžkým zraněním hlavy se jej už nepodařilo zachránit.


Shodou okolností o den dříve slavil Henry Surtees v prvním víkendovém závodě premiérové umístění na stupních vítězů, když skončil třetí.


Zrovna ukončil školu...


Podle slov jeho otce zrovna ukončil školu a chystal se plně věnovat motoristickému sportu. "Dokázal skvěle vybalancovat školu a motorismus, ale co je důležitější, byl skvělým člověkem, milujícím synem a bude nám všem moc chybět," uvedl John Surtees v tiskovém prohlášení. "Tenhle svět ho vábil. Henry následoval hlas svého srdce od té doby, co poprvé usedl do motokáry. Možná mohl myslet hodně vysoko. Ukázal vyzrálost, rychlost a technické schopnosti," doplnil.


Henry Surtees
Zdroj: oficiální zdroj Henry Surtees v monopostu


Henryho otec John se v 50. a 60. letech zapsal do historie motoristického sportu. Mezi roky 1956 a 1960 získal v motocyklovém MS celkem sedm titulů, načež přestoupil do formule 1 a v roce 1964 ve Ferrari triumfoval i tam.

jpz TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   Fotbal: FC Metz - AS Monaco

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   MONETA Czech PGA Tour (5)

   12:05

   NBA 2019

   12:30

   Cape Pioneer Trek

   13:00

   Cape Pioneer Trek Finals

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   Melbourne Darts Masters

   11:30

   Ligue 1 Preview (2)

   12:00

   UFC Connected (6)

   12:30

   MAXI TIP Poker Tour (12)

   13:00

   Fotbal: LA Galaxy - Seattle Sounders FC

   14:40

   Cyklomagazín (3)

Celý Program