Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 20.7. 2009 16:13

Smrt ve formuli 2: Ulomené kolo zasáhlo pilota do hlavy

Henry Surtees
Zdroj: oficiální zdroj
Témata:

V neděli večer zemřel na následky nešťastné nehody v závodě formule 2 Henry Surtees, osmnáctiletý syn britské hvězdy motoristického sportu Johna Surteese.

Jméno John Surtees je v motoristickém sportu pojmem, protože právě tento Brit dokázal jako jediný pilot v historii mistrovství světa získat tituly na motocyklu i ve formuli. Ikona závodních okruhů ale nyní prožívá černé chvíle, protože při nehodě v závodě zemřel jeho syn.


Henry Surtees tragicky doplatil na domácím okruhu v Brands Hatch na nehodu jednoho ze soupeřů, který narazil do ochranné bariéry.


Podívejte se na tragické video. Sledujte ulomené kolo z vozu, který bourá jako první. Letící pneumatika následně zasáhne dalšího jezdce. Ten po ztrátě vědomí následně nabourá do bariéry.Surteese trefilo ulomené kolo ze soupeřova vozu


Na trať se totiž vrátilo ulomené zadní kolo a právě projíždějícího Brita zasáhlo do hlavy. Jezdec okamžitě ztratil vědomí a v následné zatáčce rovněž havaroval. Ani po převozu do nemocnice v Londýně s těžkým zraněním hlavy se jej už nepodařilo zachránit.


Shodou okolností o den dříve slavil Henry Surtees v prvním víkendovém závodě premiérové umístění na stupních vítězů, když skončil třetí.


Zrovna ukončil školu...


Podle slov jeho otce zrovna ukončil školu a chystal se plně věnovat motoristickému sportu. "Dokázal skvěle vybalancovat školu a motorismus, ale co je důležitější, byl skvělým člověkem, milujícím synem a bude nám všem moc chybět," uvedl John Surtees v tiskovém prohlášení. "Tenhle svět ho vábil. Henry následoval hlas svého srdce od té doby, co poprvé usedl do motokáry. Možná mohl myslet hodně vysoko. Ukázal vyzrálost, rychlost a technické schopnosti," doplnil.


Henry Surtees
Zdroj: oficiální zdroj Henry Surtees v monopostu


Henryho otec John se v 50. a 60. letech zapsal do historie motoristického sportu. Mezi roky 1956 a 1960 získal v motocyklovém MS celkem sedm titulů, načež přestoupil do formule 1 a v roce 1964 ve Ferrari triumfoval i tam.

jpz TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   Hokej: NHL – play-off

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Vegas Golden Knights - San Jose Sharks

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

 • Nova Sport 2

  • 02:30 03:15

   UFC Unleashed (2)

   09:00

   Fotbal: Toulouse FC - Lille OSC

   10:40

   Czech rally 2019 (1)

   11:05

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

   11:15

   Fotbal: Stade Reims - AS Saint - Étienne

   13:00

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

Celý Program