Smrt ve formuli 2: Ulomené kolo zasáhlo pilota do hlavy

Henry Surtees
Zdroj: oficiální zdroj
Témata:

V neděli večer zemřel na následky nešťastné nehody v závodě formule 2 Henry Surtees, osmnáctiletý syn britské hvězdy motoristického sportu Johna Surteese.

Jméno John Surtees je v motoristickém sportu pojmem, protože právě tento Brit dokázal jako jediný pilot v historii mistrovství světa získat tituly na motocyklu i ve formuli. Ikona závodních okruhů ale nyní prožívá černé chvíle, protože při nehodě v závodě zemřel jeho syn.


Henry Surtees tragicky doplatil na domácím okruhu v Brands Hatch na nehodu jednoho ze soupeřů, který narazil do ochranné bariéry.


Podívejte se na tragické video. Sledujte ulomené kolo z vozu, který bourá jako první. Letící pneumatika následně zasáhne dalšího jezdce. Ten po ztrátě vědomí následně nabourá do bariéry.Surteese trefilo ulomené kolo ze soupeřova vozu


Na trať se totiž vrátilo ulomené zadní kolo a právě projíždějícího Brita zasáhlo do hlavy. Jezdec okamžitě ztratil vědomí a v následné zatáčce rovněž havaroval. Ani po převozu do nemocnice v Londýně s těžkým zraněním hlavy se jej už nepodařilo zachránit.


Shodou okolností o den dříve slavil Henry Surtees v prvním víkendovém závodě premiérové umístění na stupních vítězů, když skončil třetí.


Zrovna ukončil školu...


Podle slov jeho otce zrovna ukončil školu a chystal se plně věnovat motoristickému sportu. "Dokázal skvěle vybalancovat školu a motorismus, ale co je důležitější, byl skvělým člověkem, milujícím synem a bude nám všem moc chybět," uvedl John Surtees v tiskovém prohlášení. "Tenhle svět ho vábil. Henry následoval hlas svého srdce od té doby, co poprvé usedl do motokáry. Možná mohl myslet hodně vysoko. Ukázal vyzrálost, rychlost a technické schopnosti," doplnil.Henryho otec John se v 50. a 60. letech zapsal do historie motoristického sportu. Mezi roky 1956 a 1960 získal v motocyklovém MS celkem sedm titulů, načež přestoupil do formule 1 a v roce 1964 ve Ferrari triumfoval i tam.

jpz TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 22:50

   Fotbal: Paris Saint - Germain - FC Nantes

   22:50

   NHL - akce měsíce

   23:00

   Večerní sportovní noviny

   23:05

   NHL News

   23:20

   NHL: Toronto Maple Leafs - Colorado Avalanche

   01:05

   NHL: Carolina Hurricanes - San Jose Sharks

 • Nova Sport 2

  • 20:00 21:30

   Czech Open 2019

   21:30

   Rebel Prague Darts Masters 2019 - Souboj Legend Ohlédnutí za šipkařskou exhibicí s účastí Phila Taylora

   21:45

   Element (402)

   22:00

   Basketbal: Iberostar Tenerife - Brose Bamberg

   23:40

   Fotbal: AS Saint - Étienne - OGC Nice

   01:25

   NBA – akce měsíce

Celý Program