Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

prolomili mlčení

Schumiho rodina promluvila. Po dvou týdnech NOVÉ PROHLÁŠENÍ

Corinna Schumacherová
Zdroj: isifa.com
Témata:

Slova, která milionům fanoušků Michaela Schumachera, dávají novou naději! Legendární pilot F1 leží už 46 dní v kómatu, ale jeho rodina nadále pevně věří, že se uzdraví. Fanouškům to vzkazuje v novém prohlášení, mlčení prolomila po dvou týdnech.

Rodina sedminásobného mistra světa vzkázala prostřednictvím manažerky Sabine Kehmové Schumacherovým příznivcům velké poděkování. "Michaelova rodina děkuje za neutuchající podporu a přání uzdravení, které přicházejí z celého světa. Moc jim to pomáhá a všichni věříme, že to pomáhá i Michaelovi, který se stále nachází ve fázi probouzení. Dobře ale víme, že tato etapa může trvat ještě hodně dlouho," uvádí se v prohlášení, prvním oficiálním po dlouhých dvou týdnech.

 

 

Schumacher (45) leží od 29. prosince v umělém spánku na univerzitní klinice v Grenoblu, kam byl převezen po hrozivém pádu na lyžích.

 

"Jak je v takových případech obvyklé, probíhá každý den jinak. Rodina prosí o pochopení, nechce Schumacherův stav veřejně probírat, chce chránit soukromí sedminásobného mistra světa," píše se dále v prohlášení.

 

 

Rodina se ani po 45 dnech nevzdává naděje a stále věří v dobrý konec. "Rodina nadále pevně věří, že se Michael uzdraví, a plně důvěřuje lékařům, sestrám a všem, kdo o něj pečují. Není důležité, jak rychle to jde, ale že proces uzdravování pokračuje a je pod kontrolou. Jak jsme řekli už na začátku, budeme informovat jen o významných novinkách týkajících se Michaelova zdravotního stavu," uvedla Kehmová.

 

Deník Bild tento týden informoval, že v minulých týdnech musel Schumacher bojovat také se zápalem plic, který může být pro pacienta v kómatu smrtelně nebezpečný. Podle posledních zpráv je ale nemoc pod kontrolou a žádné akutní nebezpeční Schumacherovi nehrozí. Tento boj tedy Schumi vyhrál.
 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Německo pláče: Schumacher nereaguje na podněty, nepovedlo se ho probudit!

VIDEO z pádu Michaela Schumachera: Pomoc přišla za 3 minuty

ija TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 00:00 00:35

   Major League Soccer Highlights (12)

   00:35

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   01:05

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Verbier)

   01:35

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

 • Nova Sport 2

  • 23:30 01:35

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   01:35

   Ligue 1 Highlights (37)

   02:35

   NBA: Milwaukee Bucks - Toronto Raptors

   09:00

   Premier League Darts 2019

   11:30

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   13:30

   NBA: Milwaukee Bucks - Toronto Raptors

Celý Program