Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 8. 1. 2015
novinky o zdravotním stavu

Schumi je přes rok v kómatu! Takhle na tom LEGENDA teď je

Michael Schumacher
Zdroj: isifa.com

Už je to více než rok. Motoristická legenda a šampion F1 Michael Schumacher je i nadále ve vážném stavu. Je v kómatu a jeho blízcí stále doufají, že se Michael probudí. Přečtěte si, jak na tom oblíbený Schumi je a jak teď žije.

Blízcí stále doufají, že Michael Schumacher se probudí a bude vést normální život. Jenže stále je ve velmi vážném stavu, v kómatu. Na veřejnost stále unikají zprávy, že se jeho stav lepší. "Schumi pláče. Brečí, když slyší své děti, hlasy své manželky nebo jejich psa. Slzy mu stékají po tváři, když slyší tyto zvuky," napsal italský deník Corriera della Serra.

 

"Potřebuje dlouhou dobu. Bude to trvat dlouho a bude to tvrdý boj. Dělá pokroky, které odpovídají vážnosti jeho stavu," řekla Schumacherova manažerka Sabine Kehmová v den smutného výročí Michaelova úrazu. Ale v podstatě jen zopakovala staré vyjádření.

 

Podle italského deníku prý Michael Schumacher občas otevře i oči, ale dívá se prý jen "na prázdno". "Největší tragédií je, že Michael cítí emoce, vnímá svoji rodinu, ale nedokáže s nim nijak komunikovat. Je jako vězeň ve vlastním těle," napsal Giorgio Terruzi z Corriera della Serra.

 

 

Schumacher jen před několika dny, 3. ledna, oslavil šestačtyřicáté narozeniny. V jeho rodném městě Kerpen vypustili šestačtyřicet balónků s jeho portrétem a v červené a bílé barvě. V Kerpenu nechyběl ani dort s šestačtyřiceti svíčkami.

 

Michael Schumacher měl nehodu na lyžích 29. prosince 2013. Na sjezdovce spadl tak nešťastně, že upadl do kómatu. Po několika měsících ho rodina převezla domů, nyní se léčí na speciálně vybavené klinice přímo v rodinném sídle na břehu Ženevského jezera.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Hvězdu nespoutaného Djanga našli mrtvou. Smrt to nebyla hezká

13. komnata Vondráčkové: Smrt milovaného dítěte!

TN.cz / hmr