opravdu váží jen 55 kg?

Schumi drasticky ubývá na váze. Dvacet kilo je příliš, řekl lékař

Michael Schumacher
Zdroj: isifa.com
Téma:

Po téměř třech měsících v umělém spánku má Michael Schumacher údajně o dvacet kilo méně než dřív. Legendární pilot měří 174 centimetrů a jako zdravý vážil kolem 75 kilo. Teď má podle italských médií neuvěřitelných 55 kilo.

Schumacher je na umělé výživě a denně prý dostává tolik kalorií, aby byly zabezpečeny vitální funkce jeho organismu.

 

"Je normální, že pacienti v kómatu ubývají na váze. Ale dvacet kilo je ale příliš mnoho," řekl šéflékař interní kliniky v Karlsbadu Curt Diehm. A to přesto, že s pilotovým bezvládným tělem denně cvičí fyzioterapeuti. "To je ale hlavně proto, aby se zabránilo proleženinám. Svalová hmota se takhle budovat nedá," upozornil lékař.

 

 

Schumachera se lékaři poslední měsíc pokoušejí probudit, zatím se to ale nepodařilo, přestože některé informace hovoří o tom, že dávky sedativ byly již zcela vysazeny.

 

Fanouškům na celém světě na náladě nepřidává, že zprávy o jejich idolu přicházejí tak sporadicky. Tuší, že to nic dobrého neznamená. Kdyby nastaly významnější pokroky, lékaři by se jistě už pochlubili. Manažerka Sabine Kehmová však všechny uklidňuje. "Počítali jsme s tím, že to může trvat velmi dlouho. Věříme, že se uzdraví."

 

 

Lékařské kapacity z celého světa upozorňují na to, že umělé kóma trvá už příliš dlouho a že sedminásobný šampion, i když se probudí, bude možná potřebovat celé roky intenzivní terapie, aby se znovu mohl pohybovat a mluvit.

 

Nejhorší možný scénář je, že legendární pilot zůstane v tzv. "bdělém kómatu", který se jinak nazývá setrvalý vegetativní stav. Znamená to, že je člověk při vědomí, nemůže se ale hýbat ani mluvit.

 

Sezona F1 už se zase rozběhla naplno a v paddocku je Schumacher velkým tématem. Úvodní Velkou cenu Austrálie vyhrál jeho krajan Nico Rosberg z týmu Mercedes, za který Schumacher naposledy jezdil. "Tohle vítězství je pro nás výjimečné. Rádi bychom ho věnovali Michaelovi, všichni na něj pořád myslíme," řekl výkonný ředitel Mercedesu Toto Wolff.

 


 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: Philadelphia Union - Chicago Fire FC

   11:05

   Sportovní originály - František Straka - trenér

   11:50

   Kolo pro život - Beroun

   12:00

   Parkurová Global Champions - Berlín

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Dijon FCO - FC Sochaux

   09:00 10:45
   10:45

   Behaj lesmi - Velká Fatra

   11:00

   Paddleboards - History, Legacy and Best Moments

   11:30

   Line & Air - with Geraldine Fasnacht

   12:00

   Český motorsport 2021 (5)

   12:30

   Racing magazine (5)

Celý program