NEBUDE JAKO DŘÍV

SCHUMACHER vyhrál boj se SMRTÍ, ale pořád musí bojovat o ŽIVOT, tvrdí experti

Michael Schumacher v kombinéze Ferrari
Zdroj: isifa.com
Téma:

I přes dlouhou dobu, kterou je už Michael Schumacher v kómatu, je jeho rodina stále optimistická a věří, že se bývalý závodník formule 1 probudí. Pokud se tak ale opravdu stane, Schumacher nejspíš už nikdy nebude stejný jako dřív. Pravděpodobně ani nebude chápat okolní svět a všechno se bude muset učit znovu.

Nových zpráv ohledně Schumacherova zdravotního stavu není mnoho. Důvodem je i to, že jeho rodinu i manažerku Sabine Kehmovou rozčílily spekulace, které se kolem něj objevují. Britský expert Peter Hutchinson z Univerzity v Cambridge se podělil s listem The Daily Record o svůj názor na budoucí průběh Schumacherovy léčby.
 

„Není to tak, jako by někdo rozsvítil světlo a pacient by byl najednou při vědomí,“ řekl Hutchinson. „Pravděpodobně se vrátí do světa, který nebude znát,“ dodává. Není však sám, kdo má stejný názor. Německému magazínu Focus poskytl vyjádření jiný expert, avšak jeho teorie je shodná s Hutchinsonovou.
 

„Zdá se, že Michael Schumacher vyhrál svůj boj se smrtí, ale stále musí bojovat o život, který je před ním,“ cituje magazín. „Michael Schumacher už nebude Michaelem Schumacherem.“ Podle expertů se tak Michael Schumacher po svém probuzení ocitne ve světě, kterému už nebude zvyklý čelit.
 


 

Pokud by se scénář potvrdil, Schumacher by se zřejmě musel znovu učit jíst, mluvit, chodit i sprchovat. Musel by se znovu naučit, jak se o sebe postarat. „Musí najít způsob, jak se vyrovnat s novými podmínkami, novými potřebami a naučit se základní dovednosti,“ uvádí magazín.
 

Předpokládá se, že Schumacherova manažerka Kehmová by v případě významných změn ve zdravotním stavu svého klienta učinila nové prohlášení. Jen čas ale ukáže, kdy k takovému okamžiku dojde. Závodníkova rodina je ale nadále přesvědčena, že formulová legenda ve svém nejtěžším závodě zvítězí.

Související témata:
jpz/rmt TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Basketbal: Limoges CSP - Igokea

   11:05 12:45
   12:45

   Element (425)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   MotoGP - VC Teruelu (závod Moto3)

   14:00

   MotoGP - VC Teruelu (závod Moto2)

   14:55

   MotoGP - VC Teruelu (závod MotoGP)

 • Nova Sport 2

  • Czech rally 2020 (5)

   11:30 12:00
   12:00

   Magazín Evropské ligy (2)

   12:30

   Major League Soccer Highlights (12)

   13:00

   Basketbal: Darussafaka Tekfen - Filou Oostende

   14:45

   Nova Cup - Mikulov

   15:00

   UFC 254: Chabib vs. Gaethje

Celý program