Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

NEBUDE JAKO DŘÍV

SCHUMACHER vyhrál boj se SMRTÍ, ale pořád musí bojovat o ŽIVOT, tvrdí experti

Michael Schumacher v kombinéze Ferrari
Zdroj: isifa.com

I přes dlouhou dobu, kterou je už Michael Schumacher v kómatu, je jeho rodina stále optimistická a věří, že se bývalý závodník formule 1 probudí. Pokud se tak ale opravdu stane, Schumacher nejspíš už nikdy nebude stejný jako dřív. Pravděpodobně ani nebude chápat okolní svět a všechno se bude muset učit znovu.

Nových zpráv ohledně Schumacherova zdravotního stavu není mnoho. Důvodem je i to, že jeho rodinu i manažerku Sabine Kehmovou rozčílily spekulace, které se kolem něj objevují. Britský expert Peter Hutchinson z Univerzity v Cambridge se podělil s listem The Daily Record o svůj názor na budoucí průběh Schumacherovy léčby.
 

„Není to tak, jako by někdo rozsvítil světlo a pacient by byl najednou při vědomí,“ řekl Hutchinson. „Pravděpodobně se vrátí do světa, který nebude znát,“ dodává. Není však sám, kdo má stejný názor. Německému magazínu Focus poskytl vyjádření jiný expert, avšak jeho teorie je shodná s Hutchinsonovou.
 

„Zdá se, že Michael Schumacher vyhrál svůj boj se smrtí, ale stále musí bojovat o život, který je před ním,“ cituje magazín. „Michael Schumacher už nebude Michaelem Schumacherem.“ Podle expertů se tak Michael Schumacher po svém probuzení ocitne ve světě, kterému už nebude zvyklý čelit.
 


 

Pokud by se scénář potvrdil, Schumacher by se zřejmě musel znovu učit jíst, mluvit, chodit i sprchovat. Musel by se znovu naučit, jak se o sebe postarat. „Musí najít způsob, jak se vyrovnat s novými podmínkami, novými potřebami a naučit se základní dovednosti,“ uvádí magazín.
 

Předpokládá se, že Schumacherova manažerka Kehmová by v případě významných změn ve zdravotním stavu svého klienta učinila nové prohlášení. Jen čas ale ukáže, kdy k takovému okamžiku dojde. Závodníkova rodina je ale nadále přesvědčena, že formulová legenda ve svém nejtěžším závodě zvítězí.

jpz/rmt TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:25 20:25

   Basketbal: Hapoel Jeruzalém - AEK

   20:25

   Maxi Tip Poker Tour (22)

   20:50

   Element (399)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   UFC Fight Night: Reyes vs. Weidman

   23:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 18:25 20:25

   Basketbal: Turk Telekom - Dinamo Sassari

   20:25

   Basketbal: Baxi Manresa - Lietkabelis

   22:25

   NBA: Los Angeles Clippers - Los Angeles Lakers

   00:20

   Ligue 1 Highlights (10)

   01:15

   Fotbal: New York City FC - Toronto FC

   03:15

   Nova Cup 2019 - Mikulov

Celý Program