Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 17.6. 2014 11:48
GALERIE OBLAK POCHYBNOSTÍ

Schumiho léčí v betonovém monstru! Expert nechápe přesun

Schumacher
Zdroj: isifa.com

Sedminásobný šampion formule 1 Michael Schumacher se v pondělí probudil z kómatu. A byl převezen z nemocnice ve francouzském Grenoblu do rehabilitačního zařízení v Lausanne ve Švýcarsku. Místo, kde se nyní má Schumi léčit, působí z dálky jako betonové monstrum.

Z jednotky intenzivní péče na rehabilitační oddělení u ženevského jezera. Takovou cestu absolvoval Michael Schumacher, který se po 155 dnech probral z kómatu. Jeho nový "domov", kde má nadále probíhat dlouhá léčba, působí z dálky jako betonová pevnost.

112

GALERIE: Nemocnice v Lausanne, kde leží Schumacher

Zdroj: isifa.com

Nemocnice v Lausanne, kde leží Schumacher - 10

Hodnocení:

Nikoho nepřekvapí, že fotografie nemocnice v Lausanne hned obletěly svět, protože příznivci ikony F1 chtějí vědět, kde jejich modla leží.
 

Manažerka Sabine Kehmová v pondělí informovala, že na informace o Schumacherově stavu je nadále vydáno embargo a zaměstnanci nesmějí lidově řečeno vyslepičit ani hlásku. "Žádáme o pochopení, že další rehabilitace bude probíhat s vyloučením veřejnosti," řekla přesně Kehmová.
 


Odborníci tvrdí, že i přes pondělní pozitivní zprávu rozhodně nemá Schumi vyhráno a že jeho rehabilitace může klidně trvat i tři, čtyři roky.
 


Nad celým transportem bývalého šampiona doknce lehce zapochyboval bývalý lékař formule 1 Gary Harnstein, který se prakticky od konce prosince, kdy se Schumacherovi nehoda stala, k jeho zdravotnímu stavu publikuje své komentáře a názory. V tomto případě zapátral v paměti, ale žádný podobný přesun ve své praxi nezažil. „U pacienta s takovýmto poraněním hlavy jsem se nikdy nesetkal s tím, aby byl po pěti měsících schopen podobného transportu. Ale všechno je možná," uvedl ve svém blogu Harnstein.

jpz TN.cz