Schumacher: Návratu do F1 nelituji

Téma:

Michael Schumacher při svém návratu do formule 1 sice neočekával potíže, které ho s Mercedesem potkaly, ale na svém rozhodnutí by nic neměnil.

Sedminásobný mistr světa začal ve formuli 1 znovu závodit v roce 2010 po tříleté přestávce. Za cíl si dal zisk osmého titulu mistra světa, ale k jeho splnění měl doposud velmi daleko.

 

"Mnoho lidí se mě ptalo, jestli bych se rozhodl stejně (o návratu), kdybych tehdy věděl, co vím teď. A já musím říct, že ano," uvedl Schumacher pro Autosport. "Nečekal jsem všechny ty potíže a očekával jsem trochu větší úspěchy, ale nejdůležitější je, jak to skončí. Pokud musíte tvrdě pracovat, aby byl konec úspěšný, nevadí mi to."

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Schumacherovy výsledky neodpovídaly očekáváním nejen kvůli špatné formě Mercedesu, ale také kvůli jeho potížím dostat se do tempa. To se mu víceméně podařilo až letos, zejména pak v druhé polovině sezóny často dosahoval výsledků na hranicích možností auta.

 

"Důležité je, že jdeme správným směrem," konstatoval. "Udělali jsme dobrý krok s naším týmem inženýrů a už máme nejlepší tým při pit stopech. Určitě jsme se zlepšili a důležité je teď vyřešit auto, abychom byli konkurenceschopní. Máte asi pravdu, když říkáte, že kdybychom měli vítězné auto, tak bych pravděpodobně bojoval o vítězství."

Mediafax
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL Classic games: Detroit Red Wings - Nashville Predators

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Skotsko - Francie

   12:50

   Element (415)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: DFB - Pokal Finále 2017: Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund

   09:00 10:50
   10:50

   Magazín Evropské ligy (17)

   11:45

   UFC Countdown: Nunes vs. Spencer

   12:35

   Inside the Octagon: Nunes vs. Spencer

   13:00

   NBA Classic Games: Boston Celtics - Chicago Bulls

   14:45

   UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

Celý program