Schumacher už začal testovat ferrari v Itálii. Je to proti pravidlům?

Téma:

Mezi jednotlivými závody F1 nemohou stáje testovat své vozy. Michael Schumacher ale začal jezdit v Itálii.

Čtyřicetiletý Schumacher na začátku týdne oznámil, že se vrací do kokpitu, aby nahradil zraněného Felipeho Massu. Jenže už rok ve formuli neseděl a potřebuje se dostat zpátky do formy. V novém typu monopostu F60 navíc ještě nikdy nejel. Co s tím, když je testování zakázáno?


Ferrari ale vymyslelo zvláštní krok: Schumacher dnes v jedenáct hodin dopoledne na okruhu v italském Mugellu začal trénovat ve dva roky starém voze z roku 2007. Je to proti pravidlům, nebo ne? V každém případě je to dost na hraně.


Je to testování, nebo není? Auto není naše, říká Ferrari


"Podle pravidel nemohu řídit v současném nebo loňském modelu,“ říká na svých stránkách Schumacher. "Ale nutně potřebuju něco natrénovat a tohle je dobrá možnost.“ Ze dva roky starého vozu byly navíc sundány slickové pneumatiky a všechny současné aerodynamické prvky. Schumacherovo testování neprobíhá pod dohledem Ferrari, ale má ho na starosti klientský program stáje s názvem F1 clienti. Tím se jakoby obchází zákaz, který jasně stanovuje, že týmy F1 nemohou organizovat testování.


"Je to staré auto, které vůbec nepatří Ferrari. Půjčili jsme si ho od F1 clienti," říká Schumacher. "Prostě potřebuju najezdit co nejvíc kilometrů, a když je tady ten zákaz F1 testovat, poprosili jsme o pomoc."


Sedminásobný mistr světa potřebuje najezdit spoustu hodin a kilometrů, aby zjistil, jak na tom vlastně je a oživil závodní návaky. Hlavně musí otestovat stav své krční páteře, kterou si zranil na jaře při pádu z motorky. Jenže vyvstává otázka, jestli tím Ferrari neporušuje pravidla… Je jízda dva roky starým monopostem testování, nebo není? Schumacher a jeho tým tvrdí, že není.


Schumacher má kila navíc, teď musí zhubnout


Navrátilce do světa rychlých kol teď čeká tvrdá práce. Musí také zhubnout pár kilogramů a dostat se do kondice, kterou měl v roce 2006, když odcházel. Byl pověstný tím, jak pilně cvičí, jenže po odchodu trochu zlenivěl a má pár kilo navíc.

Čtyřicetiletý Schumacher má při Velké ceně Evropy 23. srpna ve Valencii zastoupit brazilského pilota Felipeho Massu, který se zotavuje po operaci fraktury lebky, kterou utrpěl při kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska.

tn.cz / jed
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: DFB - Pokal Finále 2019: RB Lipsko - Bayern Mnichov

   11:05 13:00
   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - TSV GWD Minden

   14:30

   Magazín Evropské ligy (16)

   15:00

   Basketbal: Nižnij Novgorod - Gaziantep

   16:40

   Fotbal: LA Galaxy - Philadelphia Union

 • Nova Sport 2

  • Premier League Darts 2019

   09:00 11:30
   11:30

   Basketbal: Kawhi Leonard - NEJ akce 2015 - 2020

   12:00

   UFC Reloaded (27)

   12:45

   Element (414)

   13:00

   NBA: Týden s Tomášem Satoranským

   14:40

   Basketbal: Tomáš Satoranský - česká stopa v NBA

Celý program