Raikkönen do McLarenu, nebo Toyoty?

Téma:

Ledový muž Kimi Räikkönen, který při Velké ceně Brazílie zažil "ohnivou chvilku,“ by se podle nejnovějších informací měl stát posilou Toyoty.

Ještě jeden závod zbývá odjet a začne akce "kulový blesk.“ Takovou migraci pilotů do jiných týmů, jaká nás čeká letos, prý motoristický svět zase dlouho nezažije. Vše odstartoval přestup Fernanda Alonsa do stáje Ferrari. Tím si španělský mistr světa splnil sen, ale také připravil o prácí finského pilota Kimiho Räikkönena. Ferrari totiž pro příští sezonu počítá s dvojicí Alonso – Massa, roli třetího pilota bude zastávat Giancarlo Fisichella, který přišel z Force India.Po Alonsově podpisu smlouvy se čekalo, že i další jezdci oznámí přestup ke konkurenční stáji. A stalo se tak: Španěla v Renaultu nahradil Kubica, kterého jako kamaráda osobně Alonso doporučil. Jinak ale bylo ticho po pěšině, respektive se jen spekulovalo. Barrichello měl oznámit podpis smlouvy s Williamsem po Velké ceně Brazílie, ale nic se nestalo. Možný je ale prý příchod Nika Rosberga do BrawnGP. Tam by měl nahradit právě brazilského veterána.


Räikkönen vyčkává


Ale co bude s Räikkönenem? Zájem o jeho služby má McLaren, za který v minulosti finský rutinér závodil. McLaren jistě opustí Kovalainen, s jeho službami totiž ve Wokingu nebyli spokojeni, a tak mu doporučili, ať si hledá jiné angažmá.


Ale McLaren nevyjednává o Räikkonenovi dost asertivně, a tak se do situace vložila Toyota. Ta jasně deklarovala, že jejím cílem je získat do svých služeb zkušeného Fina a nikoho jiného. "Nehrajeme hry. Předložili jsme Kimimu nabídku, o které si myslíme, že je na dnešní poměry velmi seriózní,“ uvedl šéf tým John Howett. "Můžeme mu dát auto, které bude dostatečně rychlé,“ pokračuje Howett ve vábení.


Ale právě v tom je háček. Toyota prostě rychlá není. Od roku 2002, kdy vstoupila do šampionátu, nedokázala vyhrát jediný závod. A finský pilot se nechal několikrát slyšet, že přestoupí jen do dobré stáje, která mu dá šanci bojovat o titul. A takovým týmem Toyota není.


Změní Räikkönen názor, když před ním majitelé Toyoty otevřou kufřík plný peněz?

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

hrc TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL News

   18:45 19:00
   19:00

   Odpolední sportovní noviny

   19:05

   Extremsportveko - The Beauty of Outdoor Sports

   19:35

   Běhej lesy - Slavkovský les

   19:45

   T - Mobile Česká Enduro Serie - Klínovec

   20:00

   Bellator 260: Lima vs. Amasov

 • Nova Sport 2

  • Běhej lesy - Slavkovský les

   18:45 19:00
   19:00

   DFB Pokal 2021

   19:30

   Magazín NBA Action (26)

   20:00

   NBA: Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets

   22:00

   Tipsport Premier League 2021

   00:55

   Sportovní originály - 180 s Williamem O’Connorem Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších šipkařů planety

Celý program