Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

HROZBA VE SNĚHU

PRAVDA O OSUDOVÉ JÍZDĚ! Čtyři kameny, a ze života Schumachera se stal HOROR

Osudová jízda Schumachera
Zdroj: Dailymail.co.uk - reprofoto
Témata:

Pohodové lyžování, parádní počasí, pak ale nepříjemný pád ve volném terénu, rozbitá hlava, krev, bezvědomí, umělý spánek a boj o holý život. To je příběh posledních dní v podání legendy F1 Michaela Schumachera. Co se vlastně na horách sedminásobnému šampionovi stalo?

Schumacher si vyrazil na hory do Francie, ale z pohodové lyžovačky se stal boj o přežití. Legendární pilot formule 1 si vyjel mimo sjezdovku do volného terénu, kde měl ošklivý a smolný pád. Skončil v kaluži krve a v bezvědomí byl transportován do nemocnice, kde podstoupil už dvě operace.
 


 

Podle nejčerstvějších informací od moderátora TV Nova Martina Pouvy, který je přímo v Grenoblu, je Schumacherův stav stejně jako ve středu stabilní, ale lze jej stále označit jako kritický.
 

VIDEO: Formulový moderátor Martin Pouva informuje přímo z místa!


 

Britský server DailyMail informoval, že za Schumacherovou nehodou stojí čtyři kameny. I kvůli nim vše dopadlo tak, jak dopadlo.
 

Světoznámý Němec si při lyžování vyjel mimo sjezdovku do volného terénu, kde na něj čekalo skryté nebezpečí. Skály, kameny a balvany.

Osudová jízda Schumachera
Zdroj: Dailymail.co.uk - reprofoto

Jak je vidět z grafiky, první kámen byl schovaný pod sněhem. Ale když na něj Schumacher najel, rozhodilo ho to natolik, že nedokázal své lyže správně ovládat.
 

To vedlo k tomu, že v plné rychlosti najel na dva další kameny, které způsobily další problémy a bylo jasné, že tohle Schumi neustojí. Byl doslova katapultován a bohužel pro něj tam byl ještě čtvrtý kámen. Na ten dopadl hlavou a skončil v bezvědomí. Schumacher krvácel, což dokládají i červené skvrny ve sněhu.
 

Následoval rychlý zásah záchranářů, kteří bývalého pilota resuscitovali, poté transport vrtulníkem do nemocnice v Grenoblu a operace. Schumacher měl otok na mozku a musel přijít i druhý chirurgický zákrok. Schumacherův stav je od té doby stabilní, ale jeho manažerka a mluvčí jej stále označuje za kritický.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Schumi má zítra narozeniny. Dožije se jich?!

VIDEO z pádu Michaela Schumachera: Pomoc přišla za 3 minuty

jpz TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Philadelphia Union - Los Angeles Football Club

   10:45

   Cyklomagazín (4)

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Evropská liga 2019

   12:00

   Magazín Evropské ligy (1)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Fotbal: RC Lens - LB Châteauroux

   10:40

   Ligue 1 Highlights (5)

   11:30

   Truck Racing Magazine (7)

   11:50

   Off-road Maraton (5)

   12:10

   UFC Unleashed (7)

   13:00

   Fotbal: AS Monaco - Olympique Marseille

Celý Program