Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Potrestali jste mě, protože jsem černý, zuřil Hamilton a pak se omluvil

Témata:

Pilot formule 1 Lewis Hamilton se omluvil za reakci na dva tresty, které dostal při dnešní Velké ceně Monaka. Britský jezdec prohlásil, že ho traťoví komisaři potrestali kvůli tomu, že je černý.

Hamilton musel dvakrát projet boxy kvůli kolizím s Felipem Massou z Ferrari a Pastorem Maldonadem z Williamsu, které zavinil. "Je to výsměch," komentoval tresty po závodě Hamilton.
 

"Komisaři si mě předvolali v pěti ze šesti závodů. Asi to je proto, že jsem černoch, jak říká Ali G," připomněl postavu britského komika Sachy Barona Cohena.
 

Když však opadly emoce, Hamilton se šel traťovým komisařům omluvit. "Chtěl jsem jim zdůraznit, že po závodech je člověk jako v transu a nemusí mluvit rozumně. A můj žert asi byl trochu mimo," uvedl šestý jezdec konečného pořadí monackého závodu. "Proto jsem za nimi šel a všechno jsme si vysvětlili," dodal.
 

Hamilton se také pustil do kritiky konkurenčních pilotů. "Massa mě v kvalifikaci zdržoval, ale trest jsem dostal já. V závodě do mě najel a trest jsem zase dostal já. Tihle jezdci jsou neuvěřitelní," prohlásil.
 

Massa je však přesvědčen, že Hamilton by měl být trestán častěji, aby se poučil pro příště. "Co udělal dneska, bylo neuvěřitelné. A nejen mně, ale i jiným pilotům," uvedl brazilský jezdec. "Myslím, že by měl být zase potrestán. Pro jeho dobro. Měli by na něj něco vymyslet, protože jinak se nikdy nepoučí," poznamenal Massa, který podruhé za sebou závod nedojel.
 

tn.cz / ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 13:55

   Moto GP - VC Francie (závod Moto3)

   13:55

   Moto GP - VC Francie (závod Moto2)

   14:45

   Moto GP - VC Francie (závod Moto GP)

   16:00

   Off-road Maraton (2)

   16:25

   Czech rally 2019 (2)

   16:50

   Fotbal: AS Monaco - Amiens SC

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:45

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   14:45

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Verbier)

   15:15

   NHL: San Jose Sharks - St. Louis Blues

   17:15

   Magazín NBA Action (33)

   17:40

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   19:45

   Ligue 1 Highlights (37)

Celý Program