Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

řeší exploze

Podceňovali jsme prohazování pneumatik, přiznal šéf Pirelli

Šéf Pirelli Paul Hembery a Bernie Ecclestone
Zdroj: isifa.com
Témata:

Tři dny po chaotické Velké ceně Velké Británie, která přinesla nevídané čtyři exploze pneumatik Pirelli, přišel italský výrobce a exkluzivní dodavatel obutí do F1 s vysvětlením. Defekty způsobila kombinace čtyř faktorů - prohazování zadních pneumatik, podhušťování, extrémní odklony kol a vysoké obrubníky.

Pokud se budou pneumatiky používat správně, nepředstavují prý bezpečnostní riziko. Nicméně již při víkendové Velké ceně Německa budou nasazeny zadní pneumatiky s kevlarovým podkladem běhounu, které byly testovány během volného tréninku v Montrealu a od Velké ceny Maďarska se bude jezdit na nové specifikaci pneumatik, která kombinuje struktury z roku 2012 a letošní směsi.

 

 

"To, co se stalo v Silverstonu, bylo naprosto nečekané a bylo to poprvé, co se Pirelli za více než sto let v motoristickém sportu přihodilo. Tyto indicenty jen potvrzují nutnost změn, které jsme navrhovali již dříve a k nimž dojde už tento pátek v trénincích na Velkou cenu Německa," řekl závodní ředitel Pirelli Paul Hembery.

 

"Rád bych zdůraznil fakt, že letošní pneumatiky jsou při správném zacházení naprosto bezpečné," dodal. Hembery současně vysvělil, že zadní pneumatiky byly nasazovány opačně, pravé byly prohazovány s levými, a to je problém. "Tuhle praktiku jsme všichni podceňovali. Na vině jsme zejména my v Pirelli, protože jsme to nezakázali," uznal.

 

 

Týmy budou navíc smět testovat pneumatiky 17. - 19. července v Silverstonu během plánovaných testů, které byly původně vyhrazeny pro mladé jezdce. Testů se nezúčastní jezdci týmu Mercedes Lewis Hamilton a vítěz britské Grand Prix Nico Rosberg, jde o součást trestu pro stáj za utajené testování pneumatik.

 

"Jsem spokojený, ale teprve až začneme v Německu jezdit, budeme mít lepší představu, jak to bude fungovat," komentoval změny, s nimiž Pirelli přišlo, Lewis Hamilton, jehož exploze pneumatiky připravila o vedení v závodě a lepší než čtvrté místo. "Všichni jsme na jedné lodi, jsem rád, že se s tím něco dělá," dodal mistr světa z roku 2008.
 

ija TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:00 16:30

   Cape Epic 2019 - Best of women

   16:30

   Tom Belz - Kilimandscharo

   17:00

   FK Jablonec - Stade Rennes

   18:45

   NHL – akce měsíce

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   Czech One Tour (1)

 • Nova Sport 2

  • 16:00 16:25

   UFC Connected (4)

   16:25

   UFC Profiles in Combat (1)

   16:50

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

   17:45

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   18:15

   FIA CEZ – závody na okruzích (2)

   18:45

   Rychlá kola (6)

Celý Program