MASSA MUSÍ ZABRAT

Okamžitě přidej plyn, slyšel Massa od vedení Ferrari

Téma:

Místo Felipeho Massy u stáje Ferrari je ještě méně jisté, než se zdálo. Tým zveřejnil své očekávání, aby Brazilec "okamžitě přidal plyn".

Jedenatřicetiletý Massa je momentálně na sedmnáctém mistě pořadí mistrovství světa, zatímco jeho stájový kolega Fernando Alonso se dělí o místo první. Alonso vyhrál Velkou cenu Malajsie a v nedělí v Barceloně dojel druhý, v šampionátu nasbíral už jedenašedesát bodů. S tím ostře kontrastují výkony Massy, který se v dosavadním průběhu sezony ještě nedostal do závěrečné části kvalifikace a má a po pěti závodech na kontě pouhé dva body.
 

Na webových stránkách Ferrari se po Velké ceně Španělska objevil článek nazačující, že týmu dochází trpělivost. Stáj volá po zlepšení Massových výkonů "hned teď!
 

"Pokud jde o analýzu výkonů Scuderie a jejích dvou pilotů, Fernando zůstává na velmi vysoké úrovni (v roce 2010 - 67 bodů a druhé místo, loni 51 bod a páté místo), zatímco Felipeho pokles pokračuje. Před dvěma lety měl 49 bodů, loni čtyřiadvacet a letos jen dva. V Barceloně měl velkou smůlu, ať už v závodě nebo v kvalifikaci, ale každý, a nejvíc on sám, očekává, že přidá plyn, a to hned v Monte Carlu. Je to jeho druhý domácí závod, protože žije jen pár stovek metrů od místa, které se příští neděli stane paddockem Velké ceny Monaka, šestého závodu mistrovství světa," uvádí se na webových stránkách Ferrari.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Tým už po kvalifikaci na Velkou cenu Španělska uvedl na svém účtu na sociální síti Twitter, že "Felipe byl zklamáním", přestože se to v neděli snažil napravit. "Šlo o špatné vyjádření. Byli jsme zklamaní z výkonů Felipeho, ne že nás zklamal on sám."
 

V posledních týdnech se objevily spekulace, že Ferrari se zajímá o mexického pilota Sergia Pereze ze Sauberu a Brita Paula di Restu z Force Indie. Možnou náhradou za Massu by se prý mohl stát i pětatřicetiletý Australan Mark Webber, který nyní jezdí za Red Bull.

tn.cz / Mediafax
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL Classic games: Detroit Red Wings - Nashville Predators

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Skotsko - Francie

   12:50

   Element (415)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: DFB - Pokal Finále 2017: Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund

   09:00 10:50
   10:50

   Magazín Evropské ligy (17)

   11:45

   UFC Countdown: Nunes vs. Spencer

   12:35

   Inside the Octagon: Nunes vs. Spencer

   13:00

   NBA Classic Games: Boston Celtics - Chicago Bulls

   14:45

   UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

Celý program