Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Léčba legendy

Špatné zprávy: Kamarád promluvil o zdravotním stavu Schumiho!

Objevily se nové zprávy o zdravotním stavu motoristické legendy Michaela Schumachera. Jak na tom německý pilot je, prozradil jeho přítel a rovněž bývalý závodník F1 Philippe Streiff. Podle něj má Schumi problémy s řečí i pamětí a nemůže se sám pohybovat.

Zpráv o zdravotním stavu legendy formule 1 Michaela Schumachera je jen poskrovnu. Jeho manažerka neustále utěšuje fanoušky, že stav nejúspěšnějšího jezdce F1 se lepší. Nicméně lékaři a odborníci zároveň upozorňují, že vše nemusí být úplně tak růžové. Teď o jeho zdravotním stavu promluvil jeho přítel.

 

"Je to velmi obtížné. Nemůže mluvit. Je upoután na kolečkové křeslo stejně jako já. Má také problémy s pamětí a mluvením," citoval slova francouzského jezdce a Schumacherova přítele Philippa Streiffa britský Daily Mail.

 

Manažerka slavného formulového šampiona však slova víceméně popřela. Řekla, že to nebude komentovat, protože to je jen jeho názor. Navíc prozradila, že poslední dobou s nimi Streiff nebyl ani v kontaktu. Francouz naposledy navštívil Schumachera ještě v době, když byl v nemocnici v Grenoblu.

 

 

Právě do Grenoblu byla německá legenda převezena po svém úrazu na sjezdovce v Méribelu 29. prosince loňského roku. Schumacher se poté léčil ještě na klinice ve švýcarském Lausanne. Nyní se léčí v rodinném sídle na břehu Ženevského jezera. Výbava soukromé kliniky v jeho domě vyšla zhruba na 340 milionů korun.

 

 

Podle lékaře, který Schumachera šest měsíců ošetřoval v Grenoblu, musí být všichni, kdo sledují stav legendy, trpěliví. "Život po zranění hlavy se odehrává na etapy. Viděl jsem u něj určitá zlepšení, ale dejme mu čas. Stejně jako u jiných pacientů se tady bavíme o škále jednoho roku až tří let, takže musíme být trpěliví," řekl před časem Jean-Francois Payen.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Brutální nehoda v F1. Závodník bojuje v nemocnici o život

GALERIE: Sexy zpěvačka Geri Halliwell se zasnoubila s šéfem týmu formule 1

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 06:15 07:10

   MotoGP - VC Japonska (trénink Moto3)

   07:10

   MotoGP - VC Japonska (trénink Moto2)

   08:05

   MotoGP - VC Japonska (trénink MotoGP)

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: New Jersey Devils - New York Rangers

   11:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 04:05 06:45

   NHL: Vegas Golden Knights - Ottawa Senators

   09:00

   Basketbal: Teksüt Bandirma - Hapoel Jerusalem

   10:30

   MONETA Czech PGA Tour (6)

   11:25

   Rychlá kola (10)

   11:50

   Off-road Maraton (6)

   12:10

   Truck Racing Magazine (8)

Celý Program