Nová formule je na obzoru, FOTA pokračuje v přípravách

Témata:

Asociace týmů F1 FOTA to myslí s odštěpením od F1 zcela vážně a už dokonce vybrala lokality, kde se bude závodit.

Velká cena Velké Británie přinesla šampióna jménem Sebastian Vettel. Ale všechny přítomné zajímalo, zda se někam posunul spor mezi FIA a FOTA, který hýbe motoristickým světem.


Odpověď ale byla negativní. Žádné řešení není v dohlednu a osm rebelských stájí dál tvrdě pracuje na novém šampionátu. Bude mít pravděpodobně název Nová formule a už jsou dokonce vybrané lokality, kde by se mělo závodit. "Nový šampionát bude připraven během několika týdnů,“ uvedl Flavio Briatore, šéf týmu Renault.


FOTA má podporu plebsu


Co ale dává týmům jistotu, že budou mít pro svůj nový seriál podporu? Loajalita fanoušků. "V našich závodech budou nejlepší jezdci, hvězdy, značky a společnosti spojené s historií nejkvalitnějšího motosportu. Budeme mít jen jedna pravidla, jasné vedení a budeme naslouchat fanouškům,“ psalo se v prohlášení FOTA.A i na trati v Silverstone byly vidět transparenty, které vyjadřovaly rebelským stájím podporu. "Když se podíváte na ohromnou podporu, které se nám dostalo od veřejnosti, musí dojít k významnému kroku ze strany FIA," řekl viceprezident FOTA a prezident týmu Toyota John Howett.


"Musíme udržet všechny týmy pohromadě a závodit spolu ve vrcholové závodní sérii. FOTA bude mít v průběhu týdne několik jednání. Musíme se zabývat tím, kdo bude prodávat médiím a jak si zajistíme okruhy. Zájem o spolupráci s námi je velký a vzhledem k naší situaci je nutné, abychom tyto smlouvy připravili a pokračovali v plánování," řekl šéf týmu McLaren Martin Whitmarsh.


Naopak šéf týmu Red Bull Racing Christian Horner dodal, že FOTA neodmítá s FIA dále jednat. Z pohledu budoucího vývoje bude tento týden možná klíčový, protože ve středu zasedne Světová rada motorsportu FIA a ve čtvrtek bude jednat FOTA.


Ecclestone: Může to zničit celý náš sport


Ponechme stranou spor šéfa FIA Mosleyho se stájí Ferrari, která má podle Concordské smlouvy závodit v F1 až do roku 2012 a zaměřme se na vizi "rebelů“ a podívejme se na okruhy, na kterých by se mělo závodit.


Na seznamu potenciálních dějišť jsou bývalé okruhy F1 jako Buenos Aires, Jerez, Imola, Montreal, Indianapolis, Silverstone, Magny Cours a Adelaide. Současně s tím se zmiňují i současné okruhy Monako, Monza, Abú Zabí, Singapur a Suzuka. A brzy prý přibudou další. Třeba australský Gold Coast.Šéf F1 Bernie Ecclestone, který s týmy dosud sympatizoval, se ale odtržení se obává. "Zničí je to. A může to zničit celý náš sport, což by byla katastrofa," řekl Ecclestone, který tvrdí, že týmy nebudou schopné celý seriál řídit. "Nedokážou řídit své vlastní týmy, nedokážou se na ničem shodnout. Kdyby tu soutěž vlastnily týmy, zničily by ji," soudí Brit. "My organizujeme celý seriál a týmy to nestojí ani penny. Myslím, že Ferrari a McLaren nás potřebují víc, než my je," nechal se slyšet. "Pointa je, že si to prostě nemohou dovolit," uzavřel.

 

hrc TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 23:45

   NHL: Winnipeg Jets - Anaheim Ducks

   23:45

   Element (402)

   23:55

   Basketbal: Turk Telekom - SIG Štrasburk

   01:30

   adidas Rockstars

   02:05

   NHL: Edmonton Oilers - Buffalo Sabres

   09:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 21:05 23:35

   NBA: Brooklyn Nets - Denver Nuggets

   23:35

   NBA - akce měsíce

   23:45

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - Füchse Berlin

   01:15

   UFC Reloaded (7)

   02:00

   UFC Reloaded (8)

   02:50

   Florbal: TPS - Nokian KrP

Celý Program