Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

NÁVRAT HVĚZDY: Schumacher se vrací do F1. Zastoupí Massu

Témata:

Sedminásobný šampion formule jedna Michael Schumacher se po tříleté pauze vrací do mistrovství světa.

Německý pilot dnes na své internetové stránce potvrdil, že v kokpitu stáje z Maranella nahradí zraněného Brazilce Felipeho Massu.

 


Jeho mluvčí to sice zatím nepotvrdila, nicméně světová média včetně německého serveru Bild.de to uvádějí jako hotovou věc. Schumacher by se měl objevit už v dalším dílu seriálu Mistrovství světa, který se pojede ve Valencii 23. srpna.


Michael Schumacher
Michael Schumacher. Uvidíme legendárního "Schumiho" zase na stupních vítězů?


"Dnes odpoledne jsem jednal se Stephanem Domenicelim a Lucou di Montezmolem a společně jsme se rozhodli, že budu připraven Felipeho nahradit. Ačkoli pro mě byl návrat do formule 1 dlouhou dobu tabu, nemohl jsem v této nešťastné situaci zůstat s rukama za zády. Těším se na tu výzvu," píše se na Schumacherových stránkách.


Ze sportovního hlediska se jedná o největší comeback v historii formule. Vedení Ferrari by dnes mělo vše oficiálně oznámit. Šéf Ferrari Montezmolo je momentálně na cestě do Budapešti, aby to osobně oznámil zraněnému Massovi.


"Ferrari má v úmyslu pověřit Michaela Schumachera řízením vozu Felipeho Massy na tak dlouhou dobu, dokud brazilský pilot nebude schopen znovu závodit," uvedla stáj v prohlášení. "Michael Schumacher prokázal dobrou vůli a v několika nejbližších dnech podstoupí zvláštní tréninkový program. Teprve pak bude možné potvrdit jeho start v mistrovství světa," dodala stáj.


Schumacher ukončil kariéru v říjnu 2006, celkem absolvoval 250 závodů a připsal si 91 vítězství. Nyní ho nešťastná nehoda Felipeho Massy pošle do víru závodů.


Ohledně zdravotního stavu brazilského pilota ale přicházejí dobré zprávy. Dnes dokonce udělal několik kroků a ošetřují lékař řekl, že by měl být bez trvalých následků. Více ZDE:


"Schumi" po ukončení své aktivní kariéry pracoval ve Ferrari jako poradce. Silné motory jsou jeho láskou, není proto divu, že si nenechal ujít Závod šampionů ani závod motokár v Brazílii, kam jej pozval Massa a Barrichello.


Podívejte se na videa z obou akcí:
 

jpz TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 20:45 21:00

   Element (394)

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

   21:05

   KITE LIFE (3)

   21:15

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

   23:05

   Fotbal: FC Nantes - Olympique Marseille

 • Nova Sport 2

  • 20:00 21:45

   Fotbal: Stade Rennes - Paris Saint - Germain

   21:45

   Ligue 1 Highlights (2)

   22:40

   Czech Open 2019

   22:50

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   00:35

   Ragby: Wales - Anglie

   02:15

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - Bergischer HC

Celý Program