NÁVRAT HVĚZDY: Schumacher se vrací do F1. Zastoupí Massu

Témata:

Sedminásobný šampion formule jedna Michael Schumacher se po tříleté pauze vrací do mistrovství světa.

Německý pilot dnes na své internetové stránce potvrdil, že v kokpitu stáje z Maranella nahradí zraněného Brazilce Felipeho Massu.

 


Jeho mluvčí to sice zatím nepotvrdila, nicméně světová média včetně německého serveru Bild.de to uvádějí jako hotovou věc. Schumacher by se měl objevit už v dalším dílu seriálu Mistrovství světa, který se pojede ve Valencii 23. srpna."Dnes odpoledne jsem jednal se Stephanem Domenicelim a Lucou di Montezmolem a společně jsme se rozhodli, že budu připraven Felipeho nahradit. Ačkoli pro mě byl návrat do formule 1 dlouhou dobu tabu, nemohl jsem v této nešťastné situaci zůstat s rukama za zády. Těším se na tu výzvu," píše se na Schumacherových stránkách.


Ze sportovního hlediska se jedná o největší comeback v historii formule. Vedení Ferrari by dnes mělo vše oficiálně oznámit. Šéf Ferrari Montezmolo je momentálně na cestě do Budapešti, aby to osobně oznámil zraněnému Massovi.


"Ferrari má v úmyslu pověřit Michaela Schumachera řízením vozu Felipeho Massy na tak dlouhou dobu, dokud brazilský pilot nebude schopen znovu závodit," uvedla stáj v prohlášení. "Michael Schumacher prokázal dobrou vůli a v několika nejbližších dnech podstoupí zvláštní tréninkový program. Teprve pak bude možné potvrdit jeho start v mistrovství světa," dodala stáj.


Schumacher ukončil kariéru v říjnu 2006, celkem absolvoval 250 závodů a připsal si 91 vítězství. Nyní ho nešťastná nehoda Felipeho Massy pošle do víru závodů.


Ohledně zdravotního stavu brazilského pilota ale přicházejí dobré zprávy. Dnes dokonce udělal několik kroků a ošetřují lékař řekl, že by měl být bez trvalých následků. Více ZDE:


"Schumi" po ukončení své aktivní kariéry pracoval ve Ferrari jako poradce. Silné motory jsou jeho láskou, není proto divu, že si nenechal ujít Závod šampionů ani závod motokár v Brazílii, kam jej pozval Massa a Barrichello.


Podívejte se na videa z obou akcí:
 

jpz TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 14:45

   Basketbal: Nižnij Novgorod - Iberostar Tenerife

   14:45

   Magazín Evropské ligy (6)

   15:35

   Rebel Prague Darts Masters 2019 - Souboj LegendOhlédnutí za šipkařskou exhibicí s účastí Phila Taylora

   15:55

   Rychlá kola (12)

   16:25

   NHL: Los Angeles Kings - New York Rangers

   18:10

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:45

   NHL: Los Angeles Kings - New York Rangers

   14:45

   NHL – akce měsíce

   14:55

   Basketbal: Besiktas Sompo Sigorta - PAOK

   16:35

   World Rookie Tour - Part 1

   17:00

   UFC Reloaded (9)

   17:55

   Basketbal: Peristeri winmasters - Gaziantep

Celý Program