video drsný sport

PŘEŽILI! Massa měl štěstí, drsnou nehodu v Kanadě prý zavinil Perez

Téma:

Byla to havárie, kterou formule 1 nevidí ráda. A kdyby se to stalo před 20 lety, možná by někdo z pilotů nepřežil. Felipa Massa a Sergio Perez ale měli štěstí, když v obrovské rychlosti vlétli do bezpečnostních bariér.

Jedno kolo před koncem se na Velké ceně Kanady bojovalo i mistrovské body. Massa útočil na třetí příčku, kterou hájil Mexičan Sergio Perez. A i když to původně vypadalo, že předjížděcí manévr nezvládl Massa, nakonec byl za viníka střetu označen jezdec stáje Force India.


Sergio Pérez nejenže ztratil po havárii v posledním kole těžce vydobyté třetí místo. Bude ale za nevydařený závěr Velké ceny Kanady pykat i v příští Grand Prix v Rakousku. Sportovní komisaři totiž označili mexického jezdce viníka.


Pérez, podle nich vybočil v závěru cílové rovinky ze své jízdní stopy a rozjetý Masssa, jenž se chystal k předjížděcímu manévru, už srážce nemohl zabránit. Brazilec se svým williamsem narazil do levého zadního kola Pérezova monopostu a oba skončili v bariéře.


 


"Perez brzdil velmi brzy, a auto se vychýlilo doleva. Zda to bylo kvůli problémům s brzdami, není zřejmé," spekuloval Rob Smedley z Massovy stáje Williams.


Problémy s brzadmi pak odhalil i záznam z monopostu Perezova vozu. "Nemám zadní brzdy," komunikoval se stájí několik kol před koncem. "Pokud to tak bylo, měl zajet do boxů," myslí si Smedley.


Sergio Perez ale nebyl jediným, kdo dostal od komisařů trest. Max Chilton podle komisařů mohl za havárii v prvním kole, kdy krátce po startu trefil po smyku monopost svého kolegy z týmu Marussia Julese Bianchiho z Francie a po kolizi narazil do zdi. Na trati pak sedm kol kroužil bezpečnostní vůz.

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Sporting Kansas City - FC Dallas

   11:05 12:50
   12:50

   MČR v Gran Turismo Sport (4)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Fotbal: Montreal Impact - Philadelphia Union

   14:50

   Element (422)

   15:00

   Fotbal: Racing Strasbourg - Dijon FCO

 • Nova Sport 2

  • Ligue 1 Highlights (4)

   10:45 11:40
   11:40

   UFC Reloaded (62)

   12:30

   World Series of Darts Finals 2020

   15:00

   NHL: Tampa Bay Lightning - Dallas Stars

   16:45

   UFC Fight Night: Covington vs. Woodley

   19:10

   ALTEPRO Trophy by EXTEC 2020

Celý program