Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

NEVZDÁVAJÍ TO

Modlitby a víra v boží pomoc! SCHUMIHO rodina i po 10 týdnech kómatu doufá v ZÁZRAK

Schumacher
Zdroj: Isifa.com / TN.cz
Témata:

Již 10 týdnů leží sedminásobný šampion formule 1 Michael Schumacher v kómatu. Lékaři jsou si vědomi toho, že po tak dlouhé době jsou jeho šance na uzdravení minimální. Rodina pětačtyřicetiletého závodníka si ale nejhorší možný scénář nehodlá připustit.

Podle lékařů by v této fázi léčby Schumacherovi pomohl snad jen zázrak. Ani po deseti týdnech v řízeném kómatu se ho totiž nedaří přivést zpět k vědomí. Schumacher tak po těžké lyžařské nehodě stále zůstává v péči expertů v nemocnici v Grenoblu.
 


Tým Schumacherových manažerů v čele se Sabine Kehmovou hlásí pouze to, že stále probíhá fáze snižování dávek léků a pomalého probouzení. Podle italských sportovních novin La Gazzetta dello Sport však Schumacher již dýchá nezávisle na přístrojích. Lékaři a rodina ale stále čekají, až Schumacher alespoň pohnutím prstů či mrknutím očí projeví, že si je vědom jejich přítomnosti.
 


Podle jiného zdroje blízkého rodině je ale situace jiná. "Mluvili a mluvili a modlili se, aby zaznamenal jejich přítomnost. Zůstává ale v kómatu s trubičkami, které ho krmí, dodávají mu vzduch, léky a odstraňují odpad z jeho těla," tvrdí. "Doktoři jim to řekli na rovinu. Je jen malá naděje, že se z toho dostane. Zázraky se samozřejmě dějí, navíc díky svému jmění a prakticky neomezeným finančním možnostem má tu nejlepší péči, která se dá koupit. Ale ani všechny peníze světa nemohou napravit to, co se mu stalo," dodává.
 


Podle expertů je nyní pro Schumachera vzhledem k jeho pozici na lůžku největším nebezpečím zápal plic. Kóma potlačilo jeho polykací reflex a do plic se mu mohou dostat sliny, které mohou způsobit infekci. Aby se zabránilo trombóze a proleženinám, dostává Schumacher léky na ředění krve a pravidelné masáže včetně cvičení. Nejsilnější podpory se mu ale dostává od rodiny, která tráví čas u jeho lůžka.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Záchrana Schumachera minutu po minutě: Lékaři měli nahnáno

VIDEO z pádu Michaela Schumachera: Pomoc přišla za 3 minuty

jpz/rmt TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:15

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   11:15

   Sportovní noviny

   11:20

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   13:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   14:25

   RunTour – Brno

   14:40

   Fotbal: SM Caen - Girondins Bordeaux

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:30

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   10:30

   RunTour – Brno

   10:40

   Magazín NBA Action (34)

   11:05

   Premier League Darts 2019

   13:30

   UFC Unleashed (5)

   14:25

   Ragby: Saracens - Gloucester Rugby

Celý Program