Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Mistrem světa F1 prý bude Mark Webber, tipuje Briatore

Flavio Briatore a Mark Webber
Zdroj: oficiální zdroj
Flavio Briatore a jeho klient Mark Webber
Témata:

Manažer a bývalý šéf stájí Benetton a Renault Flavio Briatore věří, že letošním mistrem světa F1 se stane současný lídr šampionátu a vítěz nedělní Velké ceny Maďarska, australský pilot Mark Webber.

Briatore loni v září dostal od Mezinárodní automobilové federace (FIA) doživotní zákaz působení v F1 za účast v tzv. singapurské aféře stáje Renault, ale francouzský soud v prosinci tento trest zrušil. Teď je Briatore svým způsobem zpátky, a to navíc poměrně úspěšně. Je totiž manažerem Marka Webbe ze stáje Red Bull a tvrdí, že Australan působí letos výjimečně zkušeně a může úspěšně čelit souboji se svým stájovým kolegou Sebastianem Vettelem i s piloty McLarenu a Ferrari.

 

"Podívejte se, on je na nejlepší cestě k titulu. To, co udělal na Hungaroringu, bylo prostě fenomenální," připomněl Webberovo vítězství ve Velké ceně Maďarska, které získal díky strategickému rozhodnutí nezamířit do boxů po výjezdu zaváděcího vozu, ale zůstat déle na měkkých pneumatikách.

 

Briatore o Webberovi: narozdíl od jiných umí používat i mozek

 

"Netipuji ho proto, že je to jeden z mých jezdců, jen vidím to, co museli vidět všichni v televizi. V Maďarsku byl první, kdo pochopil, že se vyplatí riskovat, nepřezouvat a jet tři čtvrtiny trati na měkkých gumách. To byl vítězný manévr a jen se ukázalo, že Mark na rozdíl od mnoha jiných používá také mozek," prohlásil Ital. "Je to výjimečně schopný pilot a v poslední sezoně jezdecky vyspěl a získal vnitřní klid, což jsou vlastnosti, které ho mohou posunout skutečně hodně vysoko," dodal Briatore.

 

Vítězství v GP Maďarska vyneslo Webbera, který na konci srpna oslaví čtyřiatřicáté narozeniny, do čela mistrovství světa. Šampionát je však velmi vyrovnaný, druhý Lewis Hamilton z týmu McLaren ztrácí jen čtyři body, pátý muž průběžného pořadí, španělský pilot Ferrari Fernando Alonso je pouhých dvacet bodů za Australanem.

 

Do konce sezony zbývá sedm závodů. Z již odjetých dvanácti vyhrál Webber čtyři, po dvou vítězstvích mají na kontě Hamilton, Vettel, Alonso a také obhájce titulu, Brit ve službách McLarenu Jenson Button.

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:35 22:00

   Truck Racing Magazine (5)

   22:00

   Mistrovství světa SKIF 2019

   23:45

   Element (392)

   00:00

   Večerní Sportovní noviny

   00:05

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   00:30

   Sport Hradec Cup 2019

 • Nova Sport 2

  • 20:05 00:00

   World Matchplay Darts 2019

   00:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

   09:00

   World Matchplay Darts 2019

   11:30

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   12:00

   KITE LIFE (1)

   12:10

   UFC Now (18)

Celý Program