Massa: Znič Hamiltona?! Takový příkaz si VŮBEC NEPAMATUJI!

Témata:

Jezdec stáje Ferrari uvedl, že si vůbec nepamatuje na příkaz jeho technického inženýra, který ho instruoval k zničení Lewise Hamiltona. Podle stáje Ferrari navíc tento příkaz nebyl zákeřný.

"Drž Hamiltona, jak jen můžeš. Znič mu závod. Do toho, chlapče," řekl do Massovy vysílačky při Velké ceně Singapuru závodní inženýr Rob Smedley. O chvíli později došlo ke kolizi, kterou odnesli poničením monopostů oba jezdci. Stáj Ferrari nyní přišla s tvrzením, že na pokynu inženýra nebylo nic zákeřného. A Massa? Ten si prý takový pokyn vůbec nepamatuje.

 

Podívejte se na video z incidentu:

 

 

Oba piloti měli v Singapuru kolizi, za niž byl Hamilton potrestán, a Massa se na něj po závodě hodně zlobil. Stáj Ferrari přispěchala v úterý s vysvětlením, že Smedleyho vzkaz byl prostě jen vytržen z kontextu. Stáj připustila, že komentář nebyl "politicky příliš korektní", ale trvá na tom, že neměl absolutně žádnou souvislost s incidentem, k němuž došlo o chvíli později. "Jsou to jen slova. Z krtčí hromádky se dělá velehora," píše se na webových stránkách Ferrari. "Je pravdou že Massův závodní inženýr podlehl síle momentu a zvolil v jedné chvíli slovo "zničit". Možná to nebyl politicky příliš korektní výběr slov, ale rozhodně v tom nebyl žádný zákeřný úmysl," tvrdí Ferrari.

 

Massa: Co se děje na trati, by mělo zůstat na trati

 

Ferrari také přiznalo, že příkaz zazněl chvilku před kolizí obou jezdců. "Je pravda, že tato pobídka směrem k Felipemu přišla na výjezdu ze zatáčky číslo pět v jedenáctém kole, na jehož konci měli oba piloti Ferrari i Lewis Hamilton zajet do boxů společně. Jinými slovy, nemělo to co dělat s kolizí mezi Felipem a Lewisem, která se stala v dalším kole. Nebylo by bývalo složité se tomuto nedorozumění vyhnout, ale už se stalo. Ale bylo to mnoho povyku pro nic."

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

A co na to Felipe Massa? "Bylo mi řečeno, že došlo k menší bouři kvůli větě, kterou mi během závodu řekl můj závodní inženýr. Kromě toho, že si nepamatuji, co Rob řekl, si nemyslím, že má cenu vyvolávat teď problémy a snažit se to spojit s následným kontaktem s Hamiltonem. Jsem si jistý, že Lewis a já najdeme způsob, jak si to vyjasnit a tuto historku uzavřít, jak to mají správně jezdci dělat. Co se děje na trati, by mělo zůstat na trati," okomentoval sporný moment Massa.

hrc tn.cz / Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: Pittsburgh Penguins - Boston Bruins

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Bohemians Praha 1905 - 1. FK Příbram

   12:45

   Marek Hyka - Hlavou dolů (1)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Florbal: AIF - SPV

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Florbal: Classic - EräViikingit

   10:45

   UFC Now (25)

   11:35

   UFC Now (26)

   12:30

   Maxi Tip Poker Tour (34)

   13:00

   NBA: New Orleans Pelicans - Los Angeles Clippers

   15:00

   NHL: Carolina Hurricanes - New York Islanders

Celý Program