Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Massa už po operaci lebky chodí, měl by být bez následků

Témata:

Pilot formule 1 Felipe Massa, jenž se zotavuje po vážné havárii v sobotní kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska, udělal první kroky.

Informovala o tom na internetových stránkách jeho stáj Ferrari s tím, že ještě dnes by měl být Brazilec propuštěn z jednotky intenzivní péče. Massův osobní lékař Dino Altman tvrdí, že se závodník zotaví bez následků.


Podle Massova otce Luise Antónia bude závodník ve čtvrtek převezen z Budapešti do nemocnice v Paříži. Tam by se o něho měl starat doktor Gérard Saillant, jenž v minulosti pečoval i o sedminásobného šampiona formule 1 Michaela Schumachera. To ale Ferrari nepotvrdilo.


Massa, jehož na okruhu v Hungaroringu udeřila v plné rychlosti do přilby uvolněná pružina ze soupeřova monopostu, se po operaci proražené lebky rychle zotavuje. Momentálně může sám vzpřímeně sedět a mluví. Od pondělního večera už není udržován v umělém spánku. "Zdá se, že nebude mít žádné následky. Už dokáže stát a obejde postel. Jeho mozek se zotavuje a není nic, s čím bychom si museli dělat starosti," řekl Altman.


O stavu Massova oka zatím lékaři nic nového nezveřejnili. Závodník v úterý dokázal oteklé levé oko poprvé otevřít a viděl, poškození zrakového nervu ale zatím vyloučeno nebylo. Podle Altmanova názoru bude ale i oko v pořádku.

tn.cz / ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: FC Cincinnati - Columbus Crew SC

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Glemmride 2019

   11:30

   Házená: SC DHfK Leipzig - Füchse Berlin

   13:00

   Polední Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Dijon FCO - Girondins Bordeaux

   10:45

   Běhej lesy – Bílá

   11:00

   Nova Cup 2019 – Sahara race

   11:10

   MAXI TIP Poker Tour (13)

   11:35

   UFC Main Event (7)

   12:05

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (1/3)

Celý Program