Massa v kvalifikaci havaroval, po operaci je v umělém spánku

Témata:

Pilot Felipe Massa měl havárii v kvalifikaci na VC Maďarska. Vyšetření ukázala zlomeninu lebeční kosti nad levým okem, tržnou ránu na čele a otřes mozku.

V pondělí jsme vás informovali o smrti ve formuli 2, kde pilot zemřel poté, co jej zasáhlo letící kolo, ulomené ze soupeřova vozu. Více ZDE.


Něco podobného nyní potkalo i jezdce stáje Ferrari Felipeho Massu. Toho ale nezásahlo kolo, nýbrž pružina z tlumiče. Brazilec dostal touto součástí monopostu do hlavy a následně ve velké rychlosti narazil do bariéry.Bylo to v úseku, kde jezdci dosahují rychlosti kolem 280 km/hod a tvrdý náraz jej doslova zavrtal pod haldu ochranných pneumatik. Podle dostupných údajů jel Massa kolem 200 km/hod, protože se chystal do boxů. Byl vytažen z vozu a odvezen sanitkou do lékařského centra na okruhu, odtud jej transportoval vrtulník do nemocnice.Celý průběh kvalifikace včetně Massova zranění jsme sledovali v podrobné ON-LINE reportáži, kterou najdete ZDE.


Nyní už jsou známe výsledky lékařských vyšetření. Massa má zlomeninu lebeční kosti nad levým okem, tržnou ránu na čele a otřes mozku. V nemocnici v Budapešti podstoupil bleskovou operaci, která podle prohlášení Ferrari dopadla úspěšně.


Ředitel kliniky Peter Bazso na večerní tiskové konferenci oznámil, že brazilský pilot stáje Ferrari je po operaci lebky ve vážném stavu, ale stabilizovaný. Noc strávil na jednotce intenzivní péče v umělém komatu. V umělém spánku zůstane ještě dalších 48 hodin.


U jezdce už je jeho těhotná manželka.


Ještě před stanovením diagnózy šéf italské stáje Stefano Domenicali oznámil, že v neděli vicemistr světa závodit nebude.


Havárii zapříčinila pružina z tlumiče vozu BrawnGP Rubense Barrichella, která Massu trefila do hlavy a způsobila, že brazilský pilot ztratil kontrolu nad svým vozem.


Náraz letící částice byl tak silný, že pilotova hlava na chvíli dokonce zmizela ze záběru kamery, která je umístěna za pilotovými zády a snímá jízdu formule.


"Byl velmi rozrušený. Na hlavě měl řeznou ránu. Tu mohl způsobit ten předmět z mého vozu, co ležel na trati. Hovořil, byl při vědomí, ale potřebovali jej ještě prohlédnout," citovala Barrichella agentura AP. Massa se podle vyjádření šéfa stáje nezúčastní nedělního hlavního závodu.Massa ještě před nehodou zajel čas. který zaručoval postup do poslední části. Té se už ale Brazilec nezúčastnil a o pole position tak bojovalo pouze devět jezdců.


Nejrychlejším byl Fernando Alonso z Renaultu. Více o výsledcích a průběhu celé kvalifikace čtete ZDE.

jpz TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:00 13:00

   Ligue 1 Highlights (17)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Basketbal: Nižnij Novgorod - Iberostar Tenerife

   14:45

   Magazín Evropské ligy (6)

   15:35

   Rebel Prague Darts Masters 2019 - Souboj LegendOhlédnutí za šipkařskou exhibicí s účastí Phila Taylora

   15:55

   Rychlá kola (12)

 • Nova Sport 2

  • 11:00 13:00

   NBA: Philadelphia 76ers - Denver Nuggets

   13:00

   NHL: Los Angeles Kings - New York Rangers

   14:45

   NHL – akce měsíce

   14:55

   Basketbal: Besiktas Sompo Sigorta - PAOK

   16:35

   World Rookie Tour - Part 1

   17:00

   UFC Reloaded (9)

Celý Program