Massa: Na F1 zatím nemyslím

Téma:

Brazilský pilot stáje Ferrari, který se stal obětí letící pružiny při VC Maďarska, se určitě neobjeví na startu při letošní Velké ceně Brazílie.

Už se zdálo, že se brazilský pilot stáje Ferrari dočká startu při letošní Velké ceně Brazílie, ale podle magazínu Autosport, kterému smotný Massa poskytl vyjádření, se zdá, že muž, zotavující se po fraktuře lebky se vrátí k závodění až v příští sezoně.Vyšetření dopadla dobře, přesto se ještě závodit nebude


Massa se v pondělí podrobil vyšetření na neurologické klinice v Miami u uznávaného odborníka Steva Olveye. Stáj Ferrari poté oznámila, že prognóza na plné uzdravení pilota je dobrá, ale vzhledem k drobné operaci, kterou Massa podstoupí v příštích dnech, nečeká, že bude schopen závodit ještě v této sezoně. "Výsledky vyšetření nás všechny v Maranellu velmi potěšily, zejména v tom smyslu, že tým může s Felipem stoprocentně počítat pro příští sezonu," uvádí se v prohlášení Ferrari.Massa: Za několik dní začnu s kondičním tréninkem


Při následujícím zákroku zavedou lékaři Massovi malý plátek do lebky v oblasti, kde došlo k poškození. "Jsem velmi šťastný, že vyšetření dopadla dobře," řekl Massa. "Po malé operaci, kterou podstoupím během několika dní, budu konečně moci začít s kondičním tréninkem, abych se znovu dostal do formy. Taky budu moci začít jezdit na motokárách. Na F1 zatím nemyslím, to bych dělal několik kroků najednou. Teď se soustředím na to, abych začal s tréninkem. Už to je velký krok kupředu," sdělil vicemistr světa, který se zranil koncem července v kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska, kde ho do hlavy zasáhl úlomek z jiného vozu.


Očekává se, že stáj Ferrari během 48 hodin rozhodne, kdo bude pilotovat její druhý vůz ve zbývajících pěti závodech sezony. Dosavadní náhradník Luca Badoer se neosvědčil, když v obou případech, Velké ceně Evropy a Velké ceně Belgie, dojel poslední. Mluví se zejména o Giancarlu Fisichellovi, ačkoli to šéf jeho týmu Force India Vidžaj Mallya popřel. Italská média spekulují o Robertu Kubicovi z BMW Sauber.
 

hrc TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • České kluby v Evropské lize 2015/2016

   18:35 20:25
   20:25

   Carabao Cup – Finále 2020

   20:35

   Nova Cup – Cyklovýzva

   20:45

   Element (415)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL Classic games: Buffalo Sabres - Washington Capitals

 • Nova Sport 2

  • NBA Classic Games: Boston Celtics - New York Knicks

   19:00 20:40
   20:40

   NBA - Nejlepší asistence 2015 - 2020

   21:10

   Kde poušť potkává oceán

   22:05

   World Darts Championship 2019

   02:05

   UFC Reloaded (29)

   09:00

   Premier League Darts 2019

Celý program