Kolize Hamiltona a Massy nebude mít dohru

Téma:

Šéfové Hamiltona a Massy nebudou ani po další kolizi dvojice při GP Indie F1 nijak zasahovat.

Třicetiletý Brazilec Massa a šestadvacetiletý Brit Hamilton se na Buddhově okruhu v Dillí srazili už pošesté v této sezoně, když spolu bojovali o páté místo. Za zavinění incidentu, který mohl být považován za běžnou závodní kolizi, byl průjezdem boxovou uličkou potrestán Massa.
 

Narůstající řada vzájemných kolizí však vyvolala obavy z toho, že se rivalita obou jezdců vymkne kontrole. Šéf týmu McLaren Martin Whitmarsh a principál Ferrari Stefano Domenicali však shodně tvrdí, že není třeba se do situace nijak vkládat.
 

Podívejte se na video z nehody:

"Jsou to mladí jezdci, ale ne zase tak mladí. Jsou to dospělí muži, musí se s tím vypořádat sami," soudí Whitmarsh. "Bylo by hezké, kdyby je to na okruzích nepřitahovalo k sobě jako magnety a k těmto incidentům nedocházelo. Mluvil jsem o tom s lidmi u Ferrari, ale nedá se nic dělat, to si musí vyřídit oni dva mezi sebou. Pokud bych je dohnal k tomu, aby si na veřejnosti podali ruce, museli byste se tomu smát," řekl Whitmarsh.
 

"Myslím, že někde uvnitř mají vůči sobě určitý respekt, ale tohle je prostě rok, kdy se na trati potkávají příliš často. Myslím také, že Felipe je pod ohromným tlakem od svého týmu a to ho nutí nějak reagovat," soudí Whitmarsh. "Popravdě, i Lewis se bude cítit pod velkým tlakem, protože Jenson momentálně předvádí skvělé výkony," připomněl druhého ze svých pilotů Jensona Buttona, který v neděli dojel druhý a je na nejlepší cestě stát se vicemistrem světa. "Oba jsou mladí, mají šanci být hvězdami ještě po mnoho let. Budou spolu závodit ještě spoustu let, proto si to mezi sebou musí vyřešit," má jasno Brit.

Anketa

Kdo podle vás mohl za nehodu při VC Indie?

Hlasovalo 1768 lidí.

Stefano Domenicali souhlasí s Whitmarshem. "Můžeme si s nimi sednout a hrát třeba karty, ale tím se nic nevyřeší. Z mého pohledu je jedna věc zásadní, a to, že si musíme být jistí tím, že přístup komisařů k takovým věcem, které se na trati stávají, bude stabilní. O tom se hodně diskutuje," řekl Domanicali. "Nemůžeme se vyhnout faktu, že mezi nimi těch kontaktů na trati bylo už dost. Ale nemůžeme těm věcem přikládat větší význam, než mají, protože pak to zůstane v hlavách jezdců, a to není dobře."
 

Když se Domenicaliho ptali na Hamiltonův pokus o usmíření, který učinil před závodem, ale který nebyl přijat, šéf Ferrari odpověděl: "Pak si můžete vzpomenout na Singapur, kde si chtěl Felipe promluvit s Lewisem, ale ten si šel po svém. Felipe dal najevo, že se o tom chce bavit, to je fakt. Ale musíme tuhle věc už přejít a vyřešit, není to dobré pro nikoho."
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Domenicali byl nicméně trestem pro Massu překvapený. "Jak víte, já vždycky respektuju verdikt komisařů, ale když jsem viděl to rozhodnutí, byl jsem překvapený. Felipe byl na výjezdu ze zatáčky vpředu. Můžete mít odlišný dojem, ale takhle to vnímám já."
 

Lewis Hamilton dojel ve Velké ceně Indie sedmý, Felipe Massa musel po jezdecké chybě odstoupit s uraženým zavěšením levého předního kola.

Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MotoGP - VC České republiky (kvalifikace Moto2)

   15:10 16:00
   16:00

   NHL: Chicago Blackhawks - Edmonton Oilers

   17:50

   NHL News

   18:05

   NHL

   20:45

   Nova Cup - Dolní Morava

   20:55

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • NBA: San Antonio Spurs - Utah Jazz

   15:05 17:10
   17:10

   Fotbal: Orlando City SC - Minnesota United FC

   18:55

   RunTour - České Budějovice

   19:05

   NBA: Portland Trail Blazers - Los Angeles Clippers

   21:35

   Rychlá kola (8)

   22:05

   Wolverhampton Wanderers - Olympiakos Pireus

Celý program