Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 12. 11. 2014
už je to 20 let

K výročí se spouští Schumacherův web! Michael to ale neví

Michael Schumacher
Zdroj: isifa.com
Michael Schumacher

Je to avízo dobrých zpráv? U příležitosti dvacetiletého výročí zisku premiérového titulu mistra světa formule 1 začne ve čtvrtek znovu fungovat oficiální internetová stránka Michaela Schumachera.

Bývalý německý pilot se stále v domácím prostředí zotavuje z vážného zranění hlavy po pádu na lyžích a jeho web je řadu měsíců neaktivní. Na jediné přístupné stránce jeho rodina prostřednictvím jezdcova managementu děkuje veřejnosti za podporu.
 

To se ve čtvrtek v 9:00 SEČ změní s ohledem na to, že v ten den uplyne dvacet let od chvíle, kdy Schumacher získal první ze sedmi titulů světového šampiona. "V kariéře Michaela Schumachera je 13. listopad 1994 mimořádný den. Dvacetileté výročí od jeho prvního vítězství v šampionátu považujeme za příležitost k reaktivaci jeho homepage," uvedl v prohlášení Schumacherův management.


Nejúspěšnější jezdec historie F1 se vážně zranil 29. prosince 2013 při lyžování v Méribelu. Po nárazu do kamene utrpěl těžký úraz hlavy s poraněním mozku. V nemocnici v Grenoblu podstoupil dvě operace a byl udržován v umělém spánku. Z kómatu jej lékaři probouzeli přes pět měsíců a v polovině června byl pětačtyřicetiletý Schumacher převezen z Francie do Švýcarska, nejprve na kliniku v Lausanne a na začátku září poté do domácího ošetřování.

TN.cz