Jsou to jen řeči, tlumí Mexičan Perez spekulace o angažmá ve Ferrari

Téma:

Mexický pilot F1 Sergio Perez se chce soustředit na svou práci v týmu Sauber, přestože italská média spekulují o tom, že je horkým kandidátem na místo Felipeho Massy ve stáji Ferrari.

Perez je členem programu mladých jezdců stáje Ferrari a minulý rok pro italský tým testoval. Třicetiletý Brazilec Massa se naopak už delší čas prezentuje slabými výkony, pokles jeho formy začal po těžkém úrazu hlavy při kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska 2009.
 

V neděli při letošní zahajovací Velké ceně Austrálie skončil Massa v kvalifikaci až šestnáctý a ze závodu musel odstoupit po incidentu s Williamsem Bruna Senny.
 

Naproti tomu Perez měl minulý rok úspěch a v Maranellu si ho velmi cení. V Melbourne navíc skončil na bodech osmý, přestože kvůli problému s převodovkou startoval až z poslední pozice.
 

Dvaadvacetiletý Mexičan ale hází všechny zvěsti za hlavu. "Byl to jen první závod sezony, nic víc. Je brzo na jakékoli spekulace. Já se chci naplno soustředit na to, abych jezdil dobře v mém týmu Sauber. Máme skvělé auto, víc k tomu nemám co říct. Všechno jsou to jen řeči, nic víc než řeči," vysvětloval.
 

"Teď jezdím v F1 druhým rokem a cítím se tady opravdu dobře. Už vím, co čekat, a v týmu jsme si všichni hodně blízko. Doufám, že v Malajsii zažijeme další dobrý víkend," dodal.

Mediafax
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL Classic games: Detroit Red Wings - Nashville Predators

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Skotsko - Francie

   12:50

   Element (415)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: DFB - Pokal Finále 2017: Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund

   09:00 10:50
   10:50

   Magazín Evropské ligy (17)

   11:45

   UFC Countdown: Nunes vs. Spencer

   12:35

   Inside the Octagon: Nunes vs. Spencer

   13:00

   NBA Classic Games: Boston Celtics - Chicago Bulls

   14:45

   UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

Celý program