Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 2.7. 2014 12:22
galerie ženská za volantem

Je to tady! Sexy kráska usedne do F1! Pojede už o víkendu!

Susie Wolffová a Felipe Massa
Zdroj: isifa.com
Susie Wolffová a Felipe Massa

Susie Wolffovou čeká před víkendovou Velkou cenou Velké Británie debut v předzávodním programu formule 1. Testovací jezdkyně Williamsu by měla v pátek na okruhu v Silverstonu absolvovat jeden z volných tréninků!

"Tohle je pořád mužský svět. A já bych chtěla vidět, jak jedna z posledních bašt mužství padne," prohlásila v rozhovoru pro Frankfurter Allgemeine Zeitung jednatřicetiletá závodnice, jež se stane první ženou po 22 letech, která nastoupí během víkendového závodního programu formule 1.


19

GALERIE: Susie Wolffová

Zdroj: facebook.com

Susie Wolff - 1

Hodnocení:


Manželka sportovního ředitele Mercedesu Tota Wolffa testuje pro Williams, v jehož čele stojí Claire Williamsová, od roku 2012. V letošním roce by se měla představit ve dvou volných trénincích, po premiéře v Silverstonu by druhou šanci měla dostat o dva týdny později na Hockenheimu.


"Formule 1 je tvrdá pro každého jezdce, ale nemyslím si, že by byla pro ženy těžší. Vše, co potřebujeme, je šance," tvrdí Wolffová.


Poslední ženou, která nastoupila v některé fázi tréninkového programu před závodem Velké ceny F1, je Giovanna Amatiová. Italka se v barvách Brabhamu v roce 1992 třikrát neúspěšně pokusila projít kvalifikací, naposledy na Grand Prix v Brazílii.


Budoucnost v seriálu F1 má i Simona de Silvestrová ze Sauberu. Pětadvacetiletá Švýcarka se letos bude podílet na testování a připravovat se na možný start v příštím roce.

ram, čtk TN.cz